'RIJEŠIO' RAPID

Dok se tata Dario 'pati' u Dinamu, Šimićev sin blista u RB Salzburgu

03.09.2023 u 19:17

U utakmici šestog kola austrijskog nogometnog prvenstva RB Salzburg je pobijedio bečki Rapid sa 2:0, a oba gola je zabio hrvatski napadač Roko Šimić.

Šimić je doveo domaći sastav u vodstvo u 13. minuti, a u 35. minuti je zabio i svoj drugi gol na utakmici.

Mladi hrvatski napadač je igrao do 59. minute, dok je Luka Sučić i dalje izvan stroja zbog ozljede.

Salzburg je u posljednjih 16 natjecateljskih utakmica na domaćem terenu protiv zeleno-bijelih upisao 14 pobjeda uz dva remija, a Bikovi su neporaženi u dvobojima s Bečanima već 20 natjecateljskih utakmica.

RB Salzburg vodi na ljestvici s maksimalnih 18 bodova ispred Sturma koji ima dva boda manje. Treći je LASK sa 11 bodova. Rapid je peti s osam bodova.