TURNIR U LONDONU

Dodig za manje od 20 minuta do prolaza

12.06.2012 u 21:59

Nakon što je drugo kolo Londona izborio Ivo Karlović, nešto kasnije pridružio mu se i kolega iz Davis Cup reprezentacije Ivan Dodig. Hrvatskom je tenisaču nakon osvajanja seta sa 6:1 susret predao Kanađanin Frank Dancevic

Za manje od 20 minuta igre (18:41) u prvom. kolu ATP turnira koji se za nagradni fond od 625.300 eura igra na travnatim terenima u londonskom Queen's Clubu, Ivan Dodig je dobio prvi set 6:1 realiziravši dvije od pet prilika za obrat. Odmah po svršetku seta Kanađanin hrvatskih korjena Frank Dancevic predao mu je susret.

U drugom kolu Dodig će igrati protiv boljeg iz dvoboja Japanca Goa Soede i Nijemca Bjorna Phaua.

Nakon lake pobjede nad Lleytonom Hewitom Ivo Karlović je doznao svog protivnika u drugoj rundi. Bit će to Tajvanac Yen-Hsun Lu koji je u prvom kolu porazio Rusa Igora Kunjicina 4:6, 7:6(4), 6:3.

Dva je puta, i to na Challengerima, Karlović igrao protiv Tajvanca i oba puta slavio. No, ti ogledi datiraju iz 2002. i 2003. godine.