REAKCIJA 'MODROG' STRATEGA

Dinamov trener Damir Krznar priznao ono što smo svi vidjeli; evo što je hrvatskog prvaka koštalo poraza od engleske momčadi

16.09.2021 u 21:09

Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su natjecanje u skupini H Europske lige porazom od West Ham Uniteda sa 0:2. Gosti su potpuno zasluženo stigli do tri boda, a golove su nakon poklona obrane 'Modrih' zabili Michail Antonio (21) i Declan Rice (50). Utakmicu je prokomentirao trener hrvatskog prvaka Damir Krznar

Dinamo je loše ušao u Europsku ligu, a domaći poraz bit će teško nadoknaditi u borbi za europsko proljeće.

'Nikako ne možemo biti zadovoljni nijednim porazom, a posebice ne ovim. Prvo poluvrijeme mlako, uezli su nam loptu iako smo imali veznog igrača viška. Još smo primili pogodak na početničku grešku i to nas je presjeklo', rekao je strateg Dinama te nastavio svoju analizu:

'U drugom smo poluvremenu uz uvođenje špice i promjene rasporeda u veznom redu dobro krenuli, a onda smo opet primili gol poslije neforsirane greške i to nas je koštalo boljeg rezultata.'

Na poluvremenu je zamijenio krivca za prvi gol Theophilea-Catherinea, ali ne zbog pogreške…

'Tražili smo dva igrača koji će s pozicije stopera moći bolje ući u igru, procijenili smo da će to biti Šutalo i Lauritsen. To je bio jedini razlog zbog kojeg je Theophile-Catherine izašao. Greške se svima događaju.'

• +63
Dinamo - West Ham, 1. kolo Europske lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Ostalo je još pet utakmica…

'Svaka utakmica je teška, ali bez obzira na današnje rezultate u Beču i ovdje, u Genku idemo po pobjedu. Tako idemo u svaku utakmicu. Vjerujemo da ćemo uspjeti preboljeti ovaj poraz, tek je prva utakmica, nismo dobro startali, ali ima još vremena.'

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.