POGLEDAJTE SVE GOLOVE

Dinamo probio Rijeku već za 24 sekunde, a totalni potop nemoćnih gostiju dogodio se u zadnjih desetak minuta

29.02.2020 u 19:37

U zadnjoj utakmici 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru je (4645 gledatelja) Dinamo svladao Rijeku 4:0

Aktualni hrvatski prvak napravio je još jedan korak prema obrani naslova te je povećao prednost pred drugoplasiranim Hajdukom na 14 bodova. 'Modri' su nesretno ispali iz Lige prvaka odnosno propustili su priliku da drugu godinu zaredom prezime u Europi, oprostili su se i od Kupa (upravo ih je Rijeka izbacila) pa im je preostalo spašavanje sezone preko prvenstva, a tu situacija izgleda riješena pa nije lako motivirati igrače.

Ipak, maksimirska družina rutinski je svladala goste čiji su planovi pali u vodu već nakon 24 sekunde. Toliko je trebalo Dinamu da dođe do pogotka. Ademi je primio loptu u kaznenom prostoru i iz kosa pucao, a vratar Pandur nije uspio zaustaviti udarac.

Vodeća momčad HT Prve lige nastavila je s dominacijom, predvođena raspoloženim Ademijem, mreža se drugi puta zatresla u 28. minuti, ali pogodak nije bio priznat poslije konzultacija s VAR-om. Oršić je ubacio, Kulenović poentirao, ali pomoćni sudac dignuo je zastavicu signalizirajući zaleđe Oršića, a to je na kraju i prihvaćeno.

U nastavku smo vidjeli nešto bolju Rijeku, Dinamo se čak povukao i čekao priliku iz kontre da dokrajči goste, a to se dogodilo u zadnjih desetak minuta utakmice.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 24 kolo, GNK Dinamo - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

U 81. minuti Petković je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje Kadzior zabija volejem za 2:0.

Potvrda trijumfa domaćina došla je se u 85. preko Oršića, ubacio se iza zadnje linije Rijeke, prebacio Pandura i postavio – 3:0.

Za uvjerljivo slavlje i potop Rijeke pobrinuo se Gojak koji je bio četvrti strijelac na susretu nakon kombinacije više igrača Dinama – 4:0.

Inače, momčad s Rujevice je do ovog susreta imala četiri dvoboja u nizu bez primljenog golova.

Spomenimo kako Dinamo s ovim dvobojem u Hrvatski Telekom Prvoj ligi na Maksimiru nije izgubio 32. utakmicu u nizu - ima 29 pobjeda i tri remija, a baš je Rijeka zadnja odnijela sva tri boda sa zagrebačkog stadiona, bilo je to još 28. travnja 2018. godine.

• +12
Ugođaj na utakmici Dinamo - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Na ljestvici vode 'Modri' sa 59 bodova, Hajduk je drugi sa 45 boda, dok je Rijeka treća sa 41 bodom. Lokomotiva je četvrta sa 40 bodova, dok je Osijek ostao peti sa 39 bodova.