ISTRA BEZ BODOVA

Gorica s novim trenerom prekinula negativne nizove u HT Prvoj ligi; treći gol bio je dalekometni projektil koji morate vidjeti

28.02.2020 u 21:03

U drugoj utakmici 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige igranoj u petak, Gorica je kod kuće svladala Istru 1961 (3:0)

Gorica je prije nekoliko dana promijenila trenera. Umjesto omiljenog Sergeja Jakriovića došao je litavski stručnjak Valdas Dambrauskas, a to je urodilo plodom.

Naime, domaćin je prekinuo neke negativne nizove. Nakon pet kola stigao je do pobjede, prvi mu je to trijumf u proljetnom dijelu, a napokon su pali i golovi, jer u prve četiri utakmice drugog dijela HT Prve lige nogometaši Gorice nisu zatresli mrežu.

• +6
NK Gorica - NK Istra 1961, 24. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Ni nakon 45 minuta nije izgledalo dobro, jer je na semaforu bilo 0:0, ali se domaćinu otvorilo u nastavku. Prvo je u 57. minuti zabio Matija Dvorneković nakon što je poput brzog vlaka pobjegao obrani Puljana i precizno poentirao sa 6-7 metara s desna iskosa.

Drugi pogodak stigao je u 80., a strijelac je bio Michal Maslowski. Opalio je prizemnu loptu sa oko 20 metara, a ona se uz pomoć vratnice odbila u mrežu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Gorica je potvrdila pobjedu preko Kristijana Lovrića. Bio je to dalekometni projektil iz daljine koji će se još dugo vrtjeti na portalima i televiziji. Majstore, svaka čast!

S druge strane i Istra je imala neke obećavajuće situacije, ali nije to bio dobar dan za gostujuću momčad koja je ostala na devetoj poziciji sa 16 bodova koliko ima i deseti Varaždin.

Gorica je ostala šesta sa 34 boda i čvrsto je u sredini ljestvice, dosta zaostaje za vodećom petorkom i mjestima koja vode u Europu, a prilično je bodovno pobjegla onima koji se bore za ostanak.