POGLEDAJTE NAJBOLJE SITUACIJE

Okršaj Osijeka i Hajduka završio nepopularnim rezultatom; vratnica spasila sjajan niz domaćih nogometaša

29.02.2020 u 17:02

U prvoj subotnjoj utakmici 24 . kola Hrvatski Telekom prve lige, u Gradskom vrtu su Osijek i Hajduk odigrali utakmicu bez pogodaka (0:0)

Teško je procijeniti tko je zadovoljniji nakon odrađenih 90 minuta, ali Hajduk je zadržao šest bodova prednosti pred Osijekom koji mu je jedna od tri prijetnje (uz Lokomotivu i Rijeku) u borbi za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

U prvom poluvremenu igrači obje momčadi ostali su dužni navijačima u Gradskom vrtu (njih 6593) kao i onima pred televizijskim ekranima. Bili su rastrčani i borbeni, ali u napadačkim akcijama nedoređeni.

Hajduk je imao inicijativu, Osijek se orijentirao na kontre, a osim nekoliko sramežljivih pokušaja, više s gostujuće strane, najuzbudljiviji trenutak dogodio se u 17. minuti kada je Caktaš izbacio Jaira ispred Ivušića, ali je Hajdukov ofenzivac s desetak metara loptu poslao preko gola.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U nastavku se razbudio i domaćin, složio je par obećavajućih situacija, ali ona najbolja došla je kao poklon od Hajdukovog Juranovića. On je u 65. minuti neoprezno glavom vraćao loptu golmanu Posavcu koju je presjekao Marić. Prvi strijelac HT Prve lige iskosa se sjurio prema vratima, ali je otišao previše u stranu i prilika je propala.

Samo četiri minute kasnije stigao je odgovor 'bilih'. Jairo je ubačenu loptu prenio glavom premda drugoj vratnici. Tamo se Caktaš brzom varkom oslobodio pratnje i pucao, no pogodio je okvir gola. Nesreća za goste!

U 75. gledatelji na tribinama opet su bili na nogama. Kleinheisler je pobjegao suparničkim braničima, opalio je, ali je Posavec bio spreman za taj izazov te je spriječio pogodak.

Sama završnica donijela je mali pritisak Osijeka, no u 85. zamalo se zatresla njegova mreža, ali je Edouk s pet metara prebacio gol pa je završilo s nepopularnih 0:0.

Dodajmo kako je Osijek nastavio svoj domaći niz, ovo mu je bila 21. prvenstvena utakmica u Gradskom vrtu iz koje je izašao neporažen, a upravo je Hajduk posljednji puta slavio kod slavonskog prvoligaša i to 3. veljače 2019. kada je Caktaš zabio za 1:0.

Na ljestvici vode 'Modri' sa 56 bodova, Hajduk je drugi sa 45 boda, dok je Rijeka treća sa 41 bodom. Lokomotiva je četvrta sa 40 bodova, dok je Osijek ostao peti sa 39 bodova.