Dinamo prekinuo gubitnički niz pobjedom kod Osijeka

22.09.2013 u 14:57

• +4

MAXtv Prva liga: Osijek - Dinamo

Izvor: Cropix / Autor: Nenad Dugi

Nogometaši Dinama ostvarili su pobjedu u 10. kolu MAXtv Prve lige na gostovanju kod Osijeka. Slavili su 'modri' zahvaljujući golu Soudanija

Sastav Osijeka: Malenica - Babić, Šimunec, Lukić, B. Barišić - Kurtović, Mišić - Pongračić, Lulić, Pavić - Ljubojević.

Sastav Dinama: Zelenika - Pinto, Addy, Šimunić, Pivarić - Sare, Brozović, Antolić, Sammir - Fernandes, Soudani

MAXtv Prva liga, 10. kolo:

Osijek - Dinamo 0:1 (Soudani 41)

Tijek utakmice:

Kraj - Dinamu na kraju ipak pobjeda, a Osijek žal za velikom šansom Ljubojevića u samoj završnici
90+1 - Čop je pogodio gredu nakon udarca Soudanija kojeg je obranio Malenica!
88' - velika prilika za Osijek nakon kornera! Ljubojević je pucao s tri metra, ali Zelenika mu je obranio! Nevjerojatno da nije zabio!
86' - Kurtović je zaradio drugi žuti karton i Osijek ostaje bez igrača
80' - velika prilika za Čopa, ostao je sam, pucao glavom iz blizine, ali neprecizno
76' - oštar start Šimunića na Dugandžiću za žuti karton, ali Osijek slobodnjak nije realizirao
70' - prva ozbiljna prilika za Osijek u drugom dijelu...Ljubojević je ostao sam u 16-ercu, ali krivo je odigrao
54' - Pivarić prijeti iz slobodnjaka, ali preko gola
49' - Soudani i Pinto imali su odlične prilike dotući domaćina, ali lopta nije htjela u mrežu
Poluvrijeme - Dinamo vodi, zasluženo, iako je i Osijek imao svoje prilike

41' - goool za Dinamo! Soudani je spretno zabio glavom nakon kornera! Bacio se unazad i odlično pogodio!
40' - sjajna solo akcija Soudanija! Krenuo je od centra, promiješao dvojicu, opasno pucao u bliži kut iskosa, ali Malenica izbija loptu u korner
33' - početnička pogreška Pivarića i Zelenike, golman Dinama ulovio je dodanu loptu u ruke i sudac je sudio indirekt...Barišić nije uspio pronaći put do mreže iz blizine, lopta je završila u bloku gostiju koji su svi stajali na gol crti
20' - opasan udarac Mišića s ruba kaznenog prostora, odlična obrana Zelenike!
18' - čista šansa 2 na 1 za Dinamo, ali sebični Fernandes puca sam s ruba 16-erca, točno u ruke Malenice
17' - Kurtović prijeti iz daljine, lopta odlazi iznad Dinamovog gola
15' - par ozbiljnih naleta domaćih, Ljubojević puca iz okreta, ali lopta završava u bloku
10' - prva ozbiljna prilika na susretu, Brozović se s lakoćom oslobodio braniča, pucao s ruba kaznenog prostora, ali Malenica brani!
5' - Osijek je dobro otvorio utakmicu i djeluje ravnopravno na samom početku
1' - dvoboj je počeo, Dinamo traži pobjedu kojom bi se vratio na vrh ljestvice MAXtv Prve lige

Nakon poraza od Hajduka i Černomorca, Ivanković će u Gradskom vrtu pokušati doći do prve pobjede otkad je preuzeo Dinamo. Osijek je ove sezone već dobio Hajduk na domaćem terenu, ali ima čak sedam poraza u devet utakmica i na samom je dnu MAXtv Prve lige, pa je uloga favorita apsolutno na strani gostiju, bez obzira na rezultatsku krizu Dinama