PORAŽEN ALI SRETAN

Dinamo jedva preživio dramu u Malmöu

23.08.2011 u 20:25

Ivan Kelava sačuvao je Dinamo od potpunog sloma i blamaže. Malmö je pobijedio s 2:0, a ključni trenutak bilo je isključenje Šime Vrsaljka

KRAJ UTAKMICE
95' - opet su svi pred Kelavom, ali uspjeli su se 'modri' obraniti
94' - još jedna velika opasnost pred Kelavom
92' - sjajna obrana Kelave, potom i Larsson puca preko gola
91' - Šitum je napravio prekršaj, a svi Šveđani došli su pred Kelavu,
90' - još će se igrati pet minuta
89' - Larsson prema Rexepiju, ali lopta mu ipak bježi
87' - izašao Rukavina, ušao Krstanović
86' - GGGOOOLLL - Jansson nakon jedne gužve uspjeva ugurati loptu u mrežu za 2:0
85' - teški trenuci za Dinamo, sada Tonel vadi loptu iz gola
81' - izlazi Sammir, ulazi Šitum
8o' - Pekalski izašao, Aubynn ušao
80' - pucao je Hamd, lali preko gola
78' -izlaze Mehmeti i Durmaz, aulaze Rexepi i Albornoz
77' - Kelava drži Dinamo na žćivotu, sada je obranio udarac Hamada
76' - Kelava brani veliku priliku Malmöa; potom i još jednu
75' - pravi juriš Šveđana, čak su tražili i penal nakon kontakta Vide i Hamada
74' - Kovačić je dobio dobru loptu, ali u reakciji je malo bio prespor pa su mu je domaćini odnijeli
73' - Šveđani su još malo pritisnuli
72' - kontru domaćina zaustavili su suci zbog zaleđa
71' - pogodak je razbudio tribine
69' - GGGOOOLLL - slobodnjak za domaćine, Figueredo pogađa direktnim udarcem u bliži kut za 1:0
68' - Rukavina je ima još jednu veliku priliku, ali Melicharek brani
67' - odlična akcija Kovačića i Sammira, nakon koje Brazilac sam dolazi do protivničkog gola a njegov udarac golman domaćina brani
66' - jaki udarac Durmaza odlično je zaustavio Kelava
65' - Larsson ubacio, ali lopta je na svu sreću preletjela Mehmetija
62' - Kovačić vješto čuva loptu i 'krade' vrijeme
60' - Vida izbija ispred Larssona
58' - Jansson nakon kornera puca glavom, ali Kelava i ovu opasnost spašava
57' - Beqiraj izlazi, ulazi Kovačić
56' - Sammir je izveo korner i pucao direktno u gol, ali golman izbacuje u novi korner
56' - prvo Badelj pa potom i Rukavina imaju odlične prilike za postići gol, no izborili su tek korner
54' - Malmö je zabio gol, točnije Mehmeti, ali sudac Rizzoli označio je zaleđe pa je ostalo 0:0
52' - Hamad dobio izvrsnu loptu  na volej, ali puca malo pokraj gola
50' - glupost Vrsaljka, udario je igrača i zaradio direktni crveni karton
47' - Kelava lovi ubačaj Durmaza, opasnosti nema
46' - Dinamo još 45 minuta dijeli do toliko željene Lige prvaka; Tonel izbija ispred Mehmetija

KRAJ POLUVREMENA
45'+2 sjajno proigravanje Sammira, Rukavina sam stigao pred švedski gol, ali pucao je malo pokraj gola
45'+1 Tonel blokira udara Durmaza
45' - igrat će se još dvije minute nadoknade
44' - Dinamo bez velikog napora čuva rezultat iz Zagreba
40' - u samo dvije minute kartone su dolili dinamovci Calello i Cufre
37' . Calello je faulom zaustavio Figueireda, a nakon kornera Vida spašava situaciju
35' - nakon dužeg napada, Leko je završio Dinamovu akciju udarcem s 20-tak metara, ali kraj gola
33' - ubačaj Durmaza za Larssona ali je bio prejak
30' - ubačaj Vrsaljka izbio je Hamad, a u nastavku akcije Dinamov bek izborio je prekršaj, Sammir je ubacio, a Rukavina glavom preko gola
27' - gužva pred golom Kelave, ali Vinzents je faulirao Dinamova golmana
25' - Šveđani imaju posjed lopte u svoju korist 55:45
24' - Dinamo se dobro brani, ali prema naprijed ne igra baš naročito dobro
20' - nakon udarca Figueireda korner za Malmö, ali bez većih opasnosti po Kelavu
18' - Rukavina i Beqiraj bili su preed golom Melichareka
17' - Ricardinho je pokušao iz daljine, ali pogodio je Leku u leđa
16' - Malmö i dalje bolje stoji, nešto je konkretniji, ali 'modri' se dobro brane
14' - Vrsaljko se izborio za aut, ali nakon dodavanja s Lekom izgubio je loptu
12' - Dinamov prvi nešto duži napad
10' - domaćini traže prekrašj Vide, ali sudac pušta igru
 9' - greška Badelja, ali ne kroisti je  Hamad
 7' - nesigurnost Vide, za korner Malmöa

6' - Beqiraj puca lijevom nogom, ali pokraj gola
 5' - Mehmeti je izašao pred Kelavu i golman spašava Dinamo
 4' - prva intervencija Kelave; pritisak domaćina
 3' - dojam je da Dinamo igra povučenije, što je i razumljivo s obzriom na rezultat iz prve utakmice
 1' - počela je utakmica, domaćini su prvi imali loptu; Badelj je pokušao centrirati, ali domaćini su ga blokirali
- na stadionu Swedbankokupilo se 15-tak tisuća navijača, a među nnjima je i 300-tnjak DinamovihCufre je dobio priliku umjesto Ibaneza, a Crnogorac Beqiraj zamijenio Krstanovića; prema dostupnoj informaciji, Jurčić će igrati s dva zadnja vezna i dva isturenija, Badelj će biti bliže golu nego inače. Malmö će igrati 'u rombu'.

Malmö: Melicharek - Vinzents, Jansson, Halsti, Ricardinho - Pekalski, Hamad, Durmaz, Figueiredo - Larsson, Mehmeti
Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Vida, Cufre - Leko, Calello, Badelj, Sammir - Rukavina, Beqiraj