bundesliga

Dani Olmo predvodio je RB Leipzig do treće uzastopne prvenstvene pobjede; 'bikove' sada čeka obračun s Liverpoolom

12.02.2021 u 22:55

Nogometaši Red Bull Leipziga pobijedili su na svom travnjaku u 21. kolu Bundeslige Ausgburg 2:1 te su se tako učvrstili se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice

Vrlo nervoznu utakmicu RB Leipziga i Augsburga obilježilo je čak osam žutih kartona. Pet su puta 'požutjeli' gostujući, a tri su opomene zaradili domaći nogometaši.

Bila je ovo važna utakmica za momčad Red Bulla, trebala im je pobjeda i tri boda kako bi zadržali priključak s vodećim Bayernom, ali i kako bi podigli samopouzdanje uoči prve utakmice osmine finala Lige prvaka koju igraju u utorak 16. veljače protiv Liverpoola. RB Leipzig će u toj utakmici biti domaćin, ali se igra u Budimpešti...

Red Bull Leipzig ulogu je favorita okrunio golom Danija Olma u 38. minuti iz penala, a Nkunku je u 43. samo potvrdio dominaciju domaćina.

Gosti su u završnici utakmice uspjeli zabiti, u 77. minuti je poraz Augsburga iz penala ublažio Caligiuri.

Na ljestvici vodi Bayern s 48 bodova, Leipzig ima 44 i utakmicu više, dok je Augsburg 13. s 22 osvojena boda.