NBA LIGA

Čudesni Grk održao lekciju LeBronu; Šarić i Sixersi ispustili sigurnu pobjedu

20.12.2017 u 10:37

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, Philadelphia 76ers Darija Šarića upisali su drugi poraz u dvije večeri, od njih su bolji sa 101:95 bili bolji Sacramento Kingsa, a Milwaukee Bucksi predvođeni tamnoputim grčkim košarkašem Giannisom Antetokounmpom svladali su nakon dramatične završnice dopravke Cleveland Cavalierse.

Dario Šarić je u porazu svoje momčadi odigrao 30 minuta, a samo jedan skok mu je nedostajao do double-doublea. Zabio je 11 koševa (šut iz igre 3/10, trice 1/5) i upisao devet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Veteran Zach Randolph je predvodio Kingse  sa 27 pogodaka, a Buddy Hield je dodao 24 koša. Frank Mason III je ubacio 16 koševa za Kings koji su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa u drugom poluvremenu.

Kod Philadelphije je najučinkovitiji bio Robert Covington sa 17 koševa, Jerryd Bayless je dodao 15, a Ben Simmons 13 koševa i 12 skokova. Ovo je sedmi poraz Sixersa u osam utakmica i drugi poraz u dvije večeri bez Joela Embiida.

Milwaukee Bucks su u derbiju Istočne konferencije pobijedili Cleveland Cavalierse sa 119:116, a najzaslužniji za to bio je čudesni tamnoputi Grk Giannis Antetokounmpo koji je utakmicu završio sa 27 koševa. U direktnom obračunu s LeBronom Jamesom izgledao je puno bolje, kao budući MVP... Eric Bledsoe je ubacio 26 za Milwaukee koji je prekinuo niz od pet poraza od Clevelanda kojem je ovo sinoć bio tek drugi poraz u zadnjih 20 utakmica.

Cavaliersima nije pomogao ni sjajni LeBron James koji je zabio 39 koševa uz sedam asistencija. Kevin Love je ubacio 21 koš. Mladi 20-godišnji Omišanin Ante Žižić opet nije ulazio u igru.

Milwaukee je prešao sto koševa na početku zadnje četvrtine, ali je onda stao. Bucksi su vodili 103-83 kada je Cleveland krenuo u siloviti napad. Zahvaljujući paru trica Dwyanea Wadea i seriji od 24-3 gostujući Cavaliersi dolaze u svoje prvo vodstvo nakon druge četvrtine od 107-105.

Trica Brogdon dovodi Buckse u vodstvo tri i pol minute prije kraja, a onda raspoloženi James opet preokreće rezultat u vodstvo 113:112 za Cavse dvije minute do kraja.

Tony Snell pogađa tricu za Milwaukee 58.9 sekundi prije kraja, a nakon promašaja Clevelanda, Antetokounmpo hvata loptu, na njemu je napravljen prekršaj i pogađa slobodna bacanja za vodstvo Bucksa 117:113 5.9 sekundi prije kraja.

U zadnjoj utakmici igranoj sinoć Washington Wizards su sa 116-106 slavili protiv New Orleans Pelicansa. Bradley Beal je zabio 26 koševa za Wizardse, a Mike Scott 24. John Wall je dodao 18 pogodaka i 10 asistencija za treću pobjedu Washingtona u zadnje četiri utakmice.

U redovima New Orleansa najbolji je bio Anthony Davis sa 37 koševa, a DeMarcus Cousins je ubacio 26 uz 13 skokova.