PREMIERSHIP

City jedva spasio bod, Arsenal poražen

31.03.2012 u 19:54

Iako je gubio s 3-1 do 85. minute, Manchester City je ipak osvojio jedan bod kao domaćin Sunderlandu u ogledu 31. kola Premiershipa. Utakmica je okončana rezultatom 3-3

Malo je nedostajalo da Sunderland odnese svih šest bodova iz međusobnih ogleda sa Cityjem ove sezone, nakon što je kao domaćin slavio s 1-0 pogotkom u posljednjim trenucima utakmice. Ovoga puta je završnica bila sretnija za momčad Roberta Mancinija. Mario Balotelli je u 85. minuti lijepim udarcem smanjio na 2-3, a samo minutu kasnije je Aleksandar Kolarov udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora postavio konačnih 3-3.

City je do kraja žestoko navaljivao u nastojanju da dođe do pobjede, ali u tome nije uspio. Nakon 15 uzastopnih pobjeda na Etihadu ove sezone u prvenstvu, Manchester City prvi puta nije pobijedio. Na kraju mora biti sretan i s jednim bodom, budući da su gosti bili vrlo blizu pobjedi.

Sebastian Larsson je lijepim udarcem izvan kaznenog prostora u kut u 31. minuti doveo goste u vodstvo. Balotelli je svoj prvi gol na utakmici zabio u 43. minuti iz penala kojeg je iznudio Edin Džeko, uz burne proteste gostujućih nogometaša koji su smatrali kako nije bio u pitanju prekršaj za najstrožu kaznu. Inače, Džeko je odigrao svih 90 minuta za domaći sastav. Ipak, Sunderland je na odmor otišao s vodstvom, jer je u trećoj minuti dodatka u prvom dijelu danski napadač Nicklas Bendtner poentirao glavom.

U 55. minuti, Bendtner je s desne strane lijepo asistirao Larssonu, koji je iz blizine zabio svoj drugi gol na utakmici za vodstvo gostiju 3-1. City je sretno i spretno s dvama već opisanim golovima u završnom dijelu utakmice stigao do jednog boda.

S ovakvim ishodom, Manchester City se još više udaljio od naslova prvaka. Za gradskim rivalom Unitedom zaostaje dva boda i ima utakmicu više od njega.

Nikica Jelavić igrao je do 87. minute za Everton koji je kao domaćin pobijedio West Bromwich Albion s 2-0. Ovoga puta hrvatski reprezentativac nije postigao pogodak, ali je sudjelovao u akciji kod prvog gola momčadi iz Liverpoola. Izmjenio je dupli pas s Leonom Osmanom koji je pucao, a lopta se odbila od Garetha McAuleyja u mrežu gostiju. Victor Anichebe je u 68. minuti zabio za potvrdu pobjede domaćina. Jelavić je u 55. minuti dobio žuti karton zbog grubog prekršaja.

Everton je na sedmom mjestu preskočio gradskog rivala Liverpoola, koji ima bod manje.

Ivan Klasnić igrao je do 70. minute za Bolton, koji je u gostima svladao Wolverhampton s 3-2 i tako upisao treću uzastopnu pobjedu, te skočio na 16. mjesto. Wolverhamptonu, koji je zadnji na ljestvici i sve više mu se smiješi druga liga, ovo je bio peti uzastopni poraz. Klasnić je u 65. minuti dobio žuti karton zbog grubog prekršaja. Kevin Davies, koji ga je zamijenio, zabio je u 84. minuti za pobjedu Boltona.

Chelsea je u gostima slavio kod Aston Ville s 4-2 i približio se četvrtoplasiranom Tottenhamu na dva boda zaostatka, s time da 'spursi' imaju utakmicu manje. Golovima Sturridgea i Ivanovića Chelsea je poveo s 2-0. Domaćini su u razdoblju od 77. do 80. minute dvama golovima, strijelci su bili Collins i Lichaj, poravnali na 2-2. No, Fernando Torres prvo je u 83. minuti nakon kornera glavom prenio loptu prema Ivanoviću koji je zabio svoj drugi gol na utakmici. U drugoj minuti sudačke nadoknade, španjolski centarfor Chelseaja je i sam zabio za pobjedu 'bluesa' 4-2. Torresu je to bio prvi gol u Premiershipu nakon 1035 minuta suše.

Nakon sedam uzastopnih pobjeda u prvenstvu, Arsenal je poražen u gostima kod gradskog rivala QPR-a s 2-1. Adel Taarabt doveo je domaćine u vodstvo u 22. minuti, a Theo Walcott je poravnao u 37. Pobjedu domaćinu svojim prvim pogotkom za QPR osigurao je francuski veznjak Samba Diakite u 66. minuti.

Arsenal je treći na ljestvici s 58 bodova, ali bi ga Tottenham mogao bodovno dostići ukoliko u nedjelju pobijedi Swanseaja.

Uspješni domaćini bili su Fulham protiv Norwicha 2-1 i Wigan protiv Stokea 2-0.