• Objavljeno 10.08.2009 u 19:56
Marin Čilić

Marin Čilić

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u prvom kolu ATP turnira u Montrealu od Rusa Mihaila Južnijog u tri seta 4:6, 7:6 (4), 6:1 nakon skoro dva i pol sata igre

Mihail Južni se još jednom pokazao neugodnim za Čilića, pobijedivši ga i u trećem međusobnom dvoboju. Hrvatski predstavnik je za razliku od prethodna dva poraza u Marseilleu i Chennaiu sada Južnijom uzeo set, a popustio je i veliku priliku da konačno porazi Južnijog jer je u 'tie-breaku' drugog seta vodio s 4:3, uz dva svoja servisa.

U prvom setu Južni je prvi napravio 'break' za 4:3, a Čilić je odmah uzvratio u sljedećoj igri, ponovivši to i u desetom gemu za dobitak seta od 6:4. U drugom setu ista situacija, Rus oduzima Čilićev servis za 4:3, naš predstavnik odmah vraća, ali opet gubi servis kod 5:5. Čilić se ponovno spasio 'breakom' u 12. igri i izborio 'tie-break'. Čilić je tu propustio nekoliko prilika da završi meč i Rus je izborio odlučujući set. U trećem setu naš se tenisač gotovo predao i Rus je lako došao do dobitka seta, a time i meča.

Čilića nije išao servis, imao je jedva 50 posto ubačaja prvoga, šest asova i pet dvostrukih pogrešaka.

Na turniru u Montrealu u utorak nastupa Ivo Karlović.