ABA LIGA

Cibona nije uspjela iznenaditi vodeću momčad ABA lige od koje je teško stradala na početku regionalnog prvenstva

16.01.2021 u 22:53

U 15. kolu regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u subotu u KC 'Dražen Petrović' poražena od Mornara iz Bara sa 78:92 (38:53), te je na 12. mjestu prvenstvene ljestvice sa 3 pobjede i 9 poraza, dok vodeći Mornar ima omjer 12-2

Gosti su se odvojili u drugoj četvrtini i na poluvrijeme otišli sa 15 koševa viška. Do kraja susreta Mornar je održavao komotnu prednost koja je početkom zadnje dionice iznosila 24 poena. To je bio drugi poraz Cibone od Mornara, u 2. kolu u listopadu 'vukovi' su izgubili sa 41 košem razlike (68:109).

Kod Cibone najbolji je bio Darko Planinić sa 14 poena i 8 skokova. Toni Nakić ubacio je 15 koševa, a Roko Prkačin i Mateo Drežnjak po 13. U ekipi Mornara Aleksandar Lazić zabio je 13 poena, Amerikanac Whitehead 12, a Uroš Luković 10 koševa.