hrvatski telekom prva liga - 6. kolo

Cibalia u Puli protiv Istre upisala drugu uzastopnu pobjedu

18.08.2017 u 22:01

U prvoj utakmici 6. kola Hrvatski telekom Prve lige, u Puli su snage odmjerili Istra 1961 i Cibalia a pobjedu je upisala momčad iz Vinkovaca (0:1)

Nakon pobjede prošlog vikenda protiv Rudeša (3:0), momčad Mladena Barolovića upisala je nova tri boda. Vinkovčanima, kojima je prije par dana sjela i plaća, glavni cilj u Puli bilo je osvajanje barem jednog boda.

No, očito u dobrom raspoloženju, bolje su ušli u ogled protiv domaćina, Istre i u 26. minuti stigli su do pogotka, kojem je prethodila dobra akcija Štrkalja i Kordića, ali koju je nespretnom reakcijom popratio Gojković te gurnuo loptu u svoju mrežu.

Igraču iz BiH to je već drugi autogol ove sezone. Prvog je upisao u okršaju protiv Rijeke.

S tim psihološkim 'pogurancem' Cibalia se uglavnom orijentirala na čuvanje svog gola, dok je momčad Darka Raića- Sudara napadala i prijetila.

Imali su domaćini na kraju čak 14 udaraca prema golu gostiju, ali što im to vrijedi kada su jedini  gostujući skrenuli u svoju mrežu.

Doduše, pucao je i Pervan u 82. minuti, ali lopta je tek za koji centimetar prohujala kraj vratnice pa je ostalo 0:1.

Istra 1961Cibalia0:1