ht prva liga - 18. kolo

Cibalia napravila veliko iznenađenje i svladala 'lokose'

03.12.2017 u 17:01

Nogometaši Cibalije stigli su do pete prvenstvene pobjede te su s tri boda osvojena u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive (1:3), bodovno pobjegli konkurentima s dna tablice

Nogometaši Mladena Bartolovića napravili su veliki posao na teškom, blatnjavom terenu u Kranjčevićevoj, gdje su sa 3:1 svladali domaćina, Lokomotivu.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, NK Lokomotiva - HNK Cibalia Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Nakon solidnog prvog poluvremena, u kojem su domaćini imali veći posjed lopte, ali gosti bili konkretniji, Cibalia je ostvarila prednost od 0:1. Strijelac je u 37. minuti bio Ikić, koji je nakon Kordićeva ubačaja iz kuta zabio glavom.

U drugom dijelu, 'lokosi' su prebacili u brzinu više i lovili su prednost gostiju. Do izjednačenja su stigli u 75. minuti, kada je, također nakon prekida, Kolinger u zračnom duleu nadvisio Šubarića i zabio za 1:1.

No, radost domaćih kratko je trajala jer Štrkalj je nakon odlčine akcije gurnuo loptu Šemperu kroz noge i donio novo vodstvo gostima.

'Lokosi' su krenuli na sve ili ništa, pa je u njihovoj obrani ostala praznina, koju je Ivan Galić, nakon još jedne Kordićeve asistencije, pretvorio u pogodak. Lijepo je zabio udarcem s ruba 16-erca u suprotni kut.