Celticova golijada za potvrdu 43. naslova prvaka

• Zadnja izmjena 07.04.2012 15:07
  • Objavljeno 07.04.2012 u 15:07
Slavlje igrača Celtica

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Nogometaši Celtica iz Glasgowa osigurali su u subotu, i matematički, novi naslov prvaka u škotskom Premiershipu. Za njih je to 43. naslov najbolje momčadi u povijesti

Da se odagna i teorija Celticu je u subotu trebao tek jedan osvojeni bod na gostovanju kod Kilmarnocka, u ogledu 33. kola. No, Celtic je sa stilom došao i do pobjede od čak 6:0 i do proslave naslova prvaka.

Već u 15. minuti je bilo 2:0 (strijelci su bili Mulgrew i Loovens), a do kraja prvog dijela još je dva puta kapitulirala domaća obrana. U nastavku je trajalo slavljeničko raspoloženje kod gostiju sve do 88. minute, dokad je stajao rezultat s poluvremena, no onda su gosti zabili dodatna dva gola za još ljepšu proslavu.