BAŠ ZANIMLJIVO

Čehinje izvele najveći preokret na ovogodišnjem Australian Openu; svi su bili uvjereni u njihov poraz...

22.01.2023 u 13:55

U tenisu je bilo svakakvih mećeva. Od pobjeda bez izgubljenog gema, pa do velikih preokreta. No, ove nedjelje uistinu je viđen jedan od nevjerojatnijih rezultata.

Naime, Brazilka Beatriz Haddad Maia i Kineskinja Shuai Zhang, sedme nositeljice turnira, prokockale su sigurnu pobjedu i propustile ući u osminu finala prvog Grand Slam turnira sezone.

Haddad Maia i Zhang su igrale protiv Čehinja Miriam Kolodziejove i Markete Vondroušove. Brazilka i Kineskinja su prvi set dobile sa 6:3, a Čehinje su izjednačile sa 7:6.

U trećem setu Haddad Maia i Zhang su imale prednost od 5:0, te 40:0 na servis protivnica. Svi su bili uvjereni kako je meč gotov, no tada je uslijedio rijetko viđeni preokret.

Haddad Maia i Zhang su propustile te tri meč-lopte na 40:0, već su imale i još jednu u tom gemu koju nisu iskoristile. Ubrzo su Kolodziejová i Vondroušova izjednačile na 5:5, potom i na 6:6, nakon čega je meč odlučen u tie-breaku.

Čehinje su i tu slavile sa 14:12, te su kompletirale najveći preokret na ovogodišnjem Australian Openu.