Cedevita bila odlična, ali samo prvih osam minuta

10.04.2017 u 20:42

• +4

Crvena Zvezda MTS - Cedevita (prva utakmica finala ABA lige)

Izvor: Pixsell / Autor: Srdjan Ilic/PIXSELL

U Beogradu je odigrana prva utakmica finala lige ABA, a nakon 40 minuta igre Crvena zvezda je pobijedila Cedevitu 81:66 (16:27, 29:17, 21:10, 15:12)

U prvoj utakmici finalne serije, koja se igra do tri pobjede, košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Cedevitu rezultatom 81:66 i stekli veliku psihološku prednost nad zagrebačkim sastavom.

Cedevitu na prve dvije utakmice vodi pomoćni trener Gianmarco Pozzecco jer je prvi trener Veljko Mršić suspendiran zbog komentara na suđenje.

Cedevita je sjajno ušla u dvoboj, a Miro Bilan u prvih osam minuta bio je nerješiva enigma za domaćine. Uspjeli su igrači hrvatskog kluba povesti 23:8, potom i Tomasovom tricom 26:11, ali tu su i stali.

Već u drugoj četvrtini, Zvezda je posve preokrenula ritam i malo po malo stizala a onda i prestigla prednost Cedevite. Bilo je to u petoj minuti druge četvrtine i tu je utakmica praktički bila riješena.

Doduše, Cedevita se rezultatski uspjela držati još do kraja prvog poluvremena, a onda je u trećoj četvrtini sve otišlo na mlin beogradskog sastava.

Zvezda je u 26. minuti nakon Kuznićeva koša došla do prednosti od 13 koševa (60:47), a Cedevita više nije imala ni snage ni hrabrosti da to dostigne dokraja.

Kod Cedevite najbolji Tomas (14), Bilan (12) i James (12), dok su Zvezdu predvodili Jenkins (20), Wolters (14) i Kuzmić (14).