SAMO PAR MINUTA

Bundesliga je sigurno dobila novu zvijezdu; Hrvat tek došao i već oduševio

07.01.2018 u 17:56

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca trebao je svega četiri minute kako bi postigao prvijenac u dresu njemačkog bundesligaša Schalkea

U pripremnom susretu igranom u španjolskom Benidormu Schalke je pobijedio Genk 2:1, a prvi pogodak na utakmici postigao je Pjaca u 49. minuti.

Pjaca je ušao u igru u drugom poluvremenu i već nakon četiri minute majstorski je zatresao mrežu belgijskog sastava. Na 2:0 je povisio Embolo u 80. minuti, a rezultat je smanjio Karelis dvije minute prije kraja susreta.

Bivši napadač zagrebačkog Dinama, u Schalke je stigao prošloga tjedna na posudbu iz Juventusa.

Cijena posudbe je milijun eura plus 500.000 eura u bonusima. Schalke je u dogovor s Juventusom želio ugraditi i opciju otkupa ugovora na koncu sezone, ali su čelnici torinske 'stare dame' to odbili.

• +8
Marko Pjaca Izvor: Reuters / Autor: Miguel Vidal

Schalke je zimsku pauzu dočekao na drugom mjestu ljestvice Bundeslige, 'rudari' iz Gelsenkirchena osvojili su 30 bodova u 17 prvenstvenih utakmica, za vodećim Bayernom zaostaju devet bodova. Nastavak njemačkog prvenstva je 13. siječnja. 'Rudari' odmah idu na teško gostovanje kod Red Bulla u Leipzig.