psk_2

ispričao se navijačima

Budimir nakon teškog poraza izdvojio kontroverznu situaciju: Ta noga Perišića...

• Janko Badrić
  • Zadnja izmjena 15.06.2024 23:24
  • Objavljeno 15.06.2024 u 21:26

Nakon završetka prve utakmice skupine B na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, Hrvatska je poražena od Španjolske rezultatom 0:3, mediji su s nestrpljenjem iščekivali izjave igrača. Pred kamere je stao i Ante Budimir

U atmosferi berlinskog olimpijskog stadiona, pred ukupno 69.000 gledatelja, od čega je više od 45.000 bilo hrvatskih navijača, Španjolska je u potpunosti dominirala u prvom poluvremenu. Španjolci su postigli tri gola u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Alvaro Morata u 29. minuti, Fabian Ruiz u 32. minuti, te Dani Carvajal u nadoknadi vremena. Drugo poluvrijeme bilo je statično te je konačan rezultat bio 3:0

Raspored i rezultati Eura 2024.

Ante Budimir je nakon utakmice stao pred kamere i prokomentirao debakl Vatrenih.

'Težak poraz, znali smo da će biti teško, ali ne ovoliko. Bili su brži, bolji, čvršći u duelima i agresivniji. Jednostavno su nas nadigrali to treba priznati. Nismo uspjeli ponoviti igru kao protiv Portugala u pripremnim utakmicama pred Euro.'

'Sigurno su se neke stvari mogle drugačije odigrati. Prije svega mislim da smo imali bolje prilike od njih u prvom poluvremenu kao i u drugom. Moram napomenuti i tu nogu Perišića koja je bila u šesnaestercu, trebao nam je taj gol, a ovako nije bilo dobro.' nastavio je napadač Vatrenih.

Drugo poluvrijeme Hrvatska je bolje otvorila, no ipak nismo uspjeli smanjiti prednost Španjolaca.

'Nema tu dvojbe, sve ukupno nije bila dobra utakmica s naše strane. Ovako na prvu kad prevrtim film, sjetim se udarca Brozovića, Kramarića, Kovačića i Lovre (Majera), to su sve bile odlične situacije u koje smo došli. Iskreno ne znam koliko su nam puta Španjolci zaprijetili prema golu, međutim činjenica je da su bili bolji na lopti i zabili svoje šanse.'

Izdvojio je dvije prilike iz drugog dijela utakmice za koje misli da su bile najizglednije.

'Imali smo izvrsnu šansu u drugom poluvremenu, ne znam ni sam kako to nije ušlo (Stanišićev udarac). Probali smo promijeniti taktiku nakon toga, a imali smo i taj jedanaesterac. Jednostavno nije išlo.'

Za kraj je najavio utakmicu protiv Albanije u srijedu i prognozirao pobjedu Vatrenih te se zahvalio razočaranim navijačima.

'Glavu gore, idemo po pobjedu. Očekuje nas najvažnija utakmica prvenstva u srijedu. Razočarali smo najprije sebe, a ne samo navijače. Ovo je bio težak udarac za sve nas.'

• +23
Euro 2024, 1. kolo: Španjolska - Hrvatska Izvor: EPA / Autor: ABEDIN TAHERKENAREH