PAO I MAGIC

Brown predvodio Lakerse u reprizi NBA finala

19.01.2010 u 11:40

Kobe Bryant nije imao svoju večer, ali Shannon Brown je i Los Angeles Lakersi su svladali Orlando Magic 98-92 nakon što su zadnju četvrtinu otvorili serijom od 15-0.

Brown je zabio 22 koša, Pau Gasol 17 uz 10 skokova, dok je Bryant ubacio samo 11 sa šutom 4 do 19, dok su Lakersi popravili rekord NBA na 32-9, uključujući omjer pobjeda i poraza na domaćem terenu 23-3.

Dwight Howard je postigao 24 pogotka uz 12 skokova, Rashard Lewis je dodao 18 za Orlando (26-15) kojem je to sedmi poraz u devet utakmica.

U prvom susretu nakon što su pobijedili Magic u pet utakmica u lipnju kada su osvojili svoj 15. NBA naslov, Lakersi su stvorili razliku od 13 koševa koja se prepolovila na 52-47 u poluvremenu.

Magic je imao tri trice za seriju 20-2 i došli su na 67-58 u trećoj četvrtini. Međutim, Lakersi su prekinuli Magicov niz od 6-0 na rezultatu 68-64 prije nego su krenuli u svoju odlučujuću seriju od 15-0.

Lamar Odom je zabio devet koševa uz 16 skokova, Jordan Farmer 11 koševa u nizu, i Gasol je zaključio šutom te doveo Lakerse na 79-68 7:40 minute prije kraja.

Magic se opet izvukao na 87-80 2:40 minute do kraja, ali je Brown zabio šest koševa u zadnjih 48 sekundi i zapečatio pobjedu.

U Dallasu suMavericksi bili bolji od Boston Celticsa 99-90. Nijemac Dirk Nowitzki je zabio 13 od ukupno 37 koševa u odlučujućoj trećoj četvrtini (34-18), Jason Kidd je 'dodao' 17 asistencija.

San Antonio Spurs je 'na krilima' Tonya Parkera koji je zabio 25 koševa svladao New Orleans Hornetse 97-90. Tim Duncan je dodao 21 uz 14 skokova.

U Memphisu je Rudy Gay zabio 31 koš, O.J. Mayo 28, a Zach Randolph 27 za pobjedu Grizzliesa nad Phoenix Sunsima 125-118.

Kanađanin Steve Nash je sakupio 22 pogotka uz 12 asistencija za Sunse (24-18), kojima je ovo 11 poraz u 12 gostujućih utakmica.