NBA LIGA

Boston održao lekciju Šariću i društvu; deseta pobjeda u nizu Clevelanda

01.12.2017 u 10:16

U jednoj od najzanimljivijijh utakmica sinoćnjeg programa NBA lige košarkaši Bostona na svom su parketu svladali Philadelphiju sa 108:97 uz vrlo dobru partiju Šarića

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić je sa 18 koševa, 10 skokova i četiri asistencije bio jedan od najboljih igrača poražene momčad koja je u Bostonu gostovala u bez centra Joela Embiida, playmakera TJ-a McConnella, a poznato je kako već dugo ne igra zbog ozljede prvi izbor NBA drafta Markelle Fultz. Inače ovo je Šariću bio četvrti ovosezonski 'double-double' učinak i 23-godišnji Šibenčanin je svakako jedan od najzaslužnijih što su oslabljeni Sixersi namučili Celticse u pohodu ka njihovoj 19. ovosezonskoj pobjedi.

Pobjednik je odlučen tek sredinom posljednje četvrtine, kad je domaća momčad predvođena sjajnim Kyriejem Irvingom u dvije i pol minute sa tri koša prednosti (81-78) došla do +11 (90-79). Celticse je do pobjede predvodio jedan od najboljih playmakera lige Kyrie Irving sa 36 koševa. Ispada kako je Boston održao lekciju Šariću i društvu, ali tko zna u kojem bi smjeru išla utakmica da je igrao Emiid.

'Znate, imati igrača kao što je Irving je neprocjenjivo. Jako malo momčadi ima takvu kvalitetu. Njegova želja za pobjedom i koševi koje nam donosi kada je najpotrebnije su prevaga. Znate, impresioniran sam iz utakmice u utakmicu njime', kazao je nakon utakmice 32-godišinji centar Bostona Al Horford.

Borbenošću svojih igrača zadovoljan je bio i trener Brett Brown, koji je u tom segmentu posebno istaknuo doprinos Darija Šarića.

'Bio je stvarno dobar. Protiv agresivnih Celticsa trebate imati čvrstinu i odlučnost, jer se radi o izrazito fizičkoj momčadi', rekao je Brown.

Šarić je Celticse nazvao nevjerojatnom momčadi i poželio da on i njegovi suigrači nauče nešto od Bostona.

'Teško je igrati protiv njih. No, mislim da i naša momčad, nastavi li igrati ovako čvrsto i bude takva svake večeri, može od njih nešto naučiti te isto tako biti nevjerojatna', rekao je Šarić koji je uz dvoznamenkasti broj koševa i skokova imao i četiri asistencije.

Svladavši Hawkse sa 121:114 na gostovanju u Atlanti, košarkaši Clevelanda ostvarili su desetu uzastopnu pobjedu. Kevin Love sa 25 koševa i 16 skokova te LeBron James sa 24 poena, 12 asistencija i šest skokova bili su najbolji kod Cavaliersa, dok 20-godišnji centar Ante Žižić nije ulazio u igru.

Milwaukee Bucksi nadigrali su u gostima Portland 103:91, Middleton je upisao 26 koševa sedam skokova, Eric Bledsoe 25 koševa, a 23-godišnji Grl Giannis Antetokounmpo 20 koševa uz devet skokova i pet asistencija. Kod Blazersa BiH reprezentativac Jusuf Nurkić ubacio je 25 koševa uz 11 skokova, ali nije bilo dovoljno.

Ozljeda skočnog zgloba Nikole Jokića u posljednjoj minuti prvog poluvremena, nije zaustavila Denver na putu prema tijesnoj domaćoj pobjedi 111-110 nad Chicagom. Najveće zasluge za pobjedu pripadaju Willu Bartonu koji je postavio osobni rekord sa 37 koševa, a postigao je i onaj pobjednički, 3,2 sekunde prije kraja. Barton se probio kroz obranu Bullsa i uspješnim polaganjem okrunio najbolju večer u karijeri. Od svojih 37 koševa, njih šest postigao je u posljednjih 45 sekundi utakmice.

Gary Harris je sa 21 košem bio drugi strijelac Nuggetsa, dok su za Chicago po 20 poena ubacili Lauri Markkanen i Robin Lopez.

U Los Angelesu su Utah Jazz do četvrte pobjede u nizu predvodili Alec Burks sa 28 koševa i Donovan Mitchell sa 24, a čak sedmorica igrača gostujuće momčadi su imali dvoznamenkasti učinak. Najbolji igrač oslabljenih Clippersa, koji su igrali bez Blakea Griffina, bio je Austin Rivers sa 25 koševa i šest asistencija.