PAO VELIKI SKALP

Bosanska senzacija na teniskom turniru u Monte Carlu

13.04.2016 u 14:52

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Bosanskohercegovački tenisač Damir Džumhur (23) nastavio je s odličnim rezultatima koje ostvaruje u posljednjih mjesec dana, on je u dvoboju 2. kola velikog ATP turnira u Monte Carlu svladao sedmog igrača svijeta, Čeha Tomaša Berdycha sa 6-4, 6-7 (1), 6-3

Džumhur je nastup u glavnom ždrijebu turnira u Monte Carlu izborio kroz kvalifikacije, a pobjedom protiv Berdycha stigao je osmine finala na drugom uzastopnom turniru iz serije Masters 1000, taj je domet ostvario i nedavno u Miamiju.

Zanimljivo, Džumhur, koji trenutačno zauzima 99. mjesto na ATP ljestvici, prije turnira u Miamiju nije ostvario niti jednu pobjedu na Masters 1000 turniru u karijeri.

U 3. kolu Džumhurov suparnik bit će bolji iz ogleda između Urugvajca Pabla Cuevasa i Kanađanina Miloša Raonića.

REZULTATI,

2. kolo:

Stan Wawrinka (Švi/4) - Philipp Kohlschreiber (Njem) 7-6 (2), 7-5
Damir Džumhur (BiH) - Tomaš Berdych (Češ/6) 6-4, 6-7 (1), 6-3
Benoit Paire (Fra/16) - Joao Sousa (Por) 6-4, 6-3