brutalni start

Bezobrazni Cristiano Ronaldo sve je šokirao sramotnim potezom; ovo mu nije trebalo

09.09.2023 u 12:33

Portugalci su u petak u kvalifikacijama za EURO 2024. godine kao gosti slavili 1:0 protiv Slovačke, a taj je susret obilježio Cristiano Ronaldo. Ne, nije uspio zabiti, ali je sramotnim potezom i teškim prekršajem zamalo osakatio slovačkog golmana Martina Dubravku

Slovake je u 43. minuti utakmice uspio 'probiti' Bruno Fernandes i taj se gol kasnije pokazao odlučujućim. Slavili su Portugalci tako 1:0 u gostima kod Slovačke, ali utakmicu po dobrome neće pamtiti domaći golman Martin Dubravka.

Za to je kriv nitko drugi nego Cristiano Ronaldo koji je u 62. minuti loše zahvatio loptu u šesnaestercu domaće reprezentacije, a prema njoj je krenuo Dubravka. No, krenuo je i Ronaldo iako je bio nešto dalje od nje...

I onda šok, Ronaldo je uklizao, Dubravka je već bio na toj lopti, a Portugalac je u naletu još pokušao zamahnuti i izbiti mu loptu. Kopačkom je zahvatio nesretnog golmana po licu iako je ovaj uspio refleksno podignuti glavu i tako je u stvari izbjegao težu ozljedu. Stvarno je malo nedostajalo da ga Ronaldo kramponima razdere po vratu i licu.

Da stvar bude još i gora, bezobrazni se Ronaldo isprva nije ni pokušao ispričati Dubravki, gestikulirao je u stilu 'ma nije mu ništa', dok je nesretni golman ležao na travnjaku držeći se za lice.

A onda se 'ukazao' i švedski sudac Nyberg koji je za taj brutalan prekršaj Cristianu Ronaldu dao samo žuti karton. Realno, progledao mu je kroz prste jer ovo je definitivno za crveni. Ali, Ronaldo je i dalje Ronaldo...

• +4
Slovačka - Portugal, Cristiano Ronaldo Izvor: EPA / Autor: JAKUB GAVLAK

Trebalo mu je nešto vremena da shvati kakav je prekršaj napravio te se Cristiano Ronaldo ipak na kraju ispričao slovačkom golmanu koji nije bio oduševljen njegovim potezom i sramotnim prekršajem za koji je 'nagrađen' samo žutim kartonom.