SAVRŠENI 'CRVENI VRAGOVI'

Belgija slomila Finsku i okončala natjecanje po skupinama s tri pobjede; Romelu Lukaku zabio treći gol na Euru

U susretu trećeg kola B skupine EP-a Belgija je u St Peterburgu pobijedila Finsku sa 2:0 priključivši se Italiji i Nizozemskoj koje su završile prvi dio natjecanja s maksimalnih devet bodova

Belgija je u prvom kolu pobijedila Rusiju (3:0), u drugom Dansku (2:1), a večeras i Finsku (2:0) zaključivši prvi dio EP-a s maksimalnim učinkom. S tri pobjede u skupini brončani s posljednjeg World Cupa 2018. godine idu dalje kao pobjednici, a u osmini finala će igrati protiv trećeplasirane ekipe iz skupina A/D/E/F.

Fincima ostaje nada da će u premijernom nastupu na europskim prvenstvima proći dalje kao jedna od trećeplasiranih ekipa.

Belgija je ušla u susret kao veliki favorit i dominirala je veći dio utakmice. No, tek u 37. minuti smo vidjeli prvu veliku priliku belgijske vrste.

De Bruyne je uposlio Lukakua, a napadač Intera je pucao glavom. Međutim, Hradecky je obranio. Pet minuta kasnije Belgija je izvela brzi napad preko Dokua koji je ušao u kazneni prostor i pucao, ali je Hradecky ponovo bio sjajan.

Belgija je nastavila s dominacijom i u nastavku susreta, no Finci su se odlično branili.

Prvu priliku pred belgijskim vratima, vidjeli smo u 60. minuti kada je pucao Kamara, no Courtois nije imao problema. Tri minute kasnije Belgijanci su imali zicer, no Hradecky je fantastično obranio Hazardov udarac.

• +6
Finska - Belgija, 3. kolo, Euro 2021. Izvor: EPA / Autor: Anatoly Maltsev / POOL

U 65. minuti Belgija je napokon zabila pogodak, no strijelac Romelu Lukaku je bio u minimalnom zaleđu.

Ipak, Belgija je stigla do vodstva u 75. minuti i to nakon autogola najboljeg igrača utakmice, finskog vratara. Vermaelen je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, lopta je pogodila vratnicu, te se odbila u finsku 'jedinicu' i završila u mreži.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Romelu Lukaku golom u 82. minuti, njegovim trećim na prvenstvu.

Zanimljivo, bila je to prva belgijska pobjeda protiv Finske nkon listopada 1968. godine.

OSMINA FINALA:

• Subota - 26. lipnja 18.00 Amsterdam: Wales - Danska; 21.00 London: Italija - Austrija
  • Nedjelja, 27. lipnja: 18.00 Budimpešta: Nizozemska - 3D/E/F; 21.00 Sevilla: Belgija - 3A/D/E/F
  • Ponedjeljak, 28. lipnja 18.00 Kopengahen: 2D - 2E; 21.00 Bukurešt: 1F - 3A/B/C
  • Utorak, 29. lipnja: 18.00 London: 1D - 2F; 21.00 Glasgow: 1E - 3A/B/C/D