30.08.2015 u 20:50

• +3

MAXtv Prva liga, 8. kolo: Inter - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

U prvoj nedjeljnoj utakmici 8. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka svladali su Inter u Zaprešiću rezultatom 2:0, a strijelci su bili Balić i Ohandza

Nakon europskih šokova u četvrtak, Burićeva momčad na pravi je način reagirala ove nedjelje u Zaprešiću. Hajduk je odigrao odličnu utakmicu protiv Intera i zasluženo stigao do pobjede kojem je zadržao priključak s vodećim momčadima MAXtv Prve lige. Inter je pak pokazao da ipak nema igru za gornji dom ligaške ljestvice, no mnogi će imati problema na ovom gostovanju.

Bila je to utakmica u kojoj je prvo poluvrijeme bilo sjajno, a drugo nešto slabije. Dvoboj nije mogao bolje početi za goste, s obzirom da je već u 5. minuti Ohandza probio lijevu stranu, poslao povratnu loptu koja je došla do Balića, a Andrija je preciznim prizemnim udarcem svladao Posavca.

Hajduk je nakon postignutog gola zavladao terenom i već u 11. minuti trebalo je biti 2:0. Srušio je Komorski Tudora u kaznenom prostoru, no s bijele točke slabi udarac Vlašića nije mogao svladati domaćeg vratara.

Splićanima je zatim poništen gol u 17. minuti zbog prekršaja strijelca Milovića u skoku, da bi do odmora još jednom zatresli gosti domaći okvir gola, no nije bilo promjene rezultata.

U drugom dijelu već u 51. minuti ostao je Inter s igračem manje nakon prekršaja za drugi žuti karton Komorskog nad Ohandzom. Osam minuta kasnije Mlinar je pogodio vratnicu za domaće i bila je to posljednja prilika za povratak u utakmicu. U 69. minuti Ohandza je izbio sam pred Posavca i sigurno zabio, a gol je atraktivno proslavio.

Do kraja susreta Glavina je iz blizine morao smanjiti, a Čeliković je pogodio novu vratnicu za Inter, no lopta nije htjela u Hajdukovu mrežu koji je ostvario sigurnu pobjedu i tako ostao na samo tri boda zaostatka za Dinamom, dok je Inter ostao čvrsto u sredini ljestvice.