POLU-IRONMAN

Andrej Vištica 11. na Europskom prvenstvu: Zadovoljan sam utrkom

25.05.2015 u 10:00

Na Europskom prvenstvu u talijankom Riminiju, na polu-ironman distanci (1,9 km plivanja, 90 km vožnje biciklom te 21 km trčanja), hrvatski triatlonac Andrej Vištica zauzeo je 11. mjesto.

Za titulu Europskog prvaka natjecalo se ukupno 2600 natjecatelja iz 25 zemalja uz bučnu podršku više od 20.000 gledatelja. Pobjedu su odnijeli Filip Ospaly iz Češke, te Finkinja Kaisa Lehtonen.

Vištica, Europski prvak sa dvostruko duže distance, utrku je završio za 4 sata i 17 minuta, a za pobjednikom je zaostao točno 11 minuta.

'Zadovoljan sam utrkom jer sam pokazao da sam dosta napredovao u odnosu na prošlu godinu. Nadao sam se boljem plasmanu, ali u ovoj konkurenciji nisam mogao bolje. Zaostaci su bili mali i unatoč težim uvjetima bio sam dosta brži nego prošle godine na istoj stazi. To mi ulijeva optimizam uoči utrka na ironman distanci koje mi ipak malo bolje leže', kazao je nakon utrke Vištica.

Od ostalih hrvatskih natjecatelja Željka Šaban Miličić je utrku završila na 20. mjestu, a Marin Koceić na 21.