BUNDESLIGA

Četiri gola čudesnog Haalanda u Berlinu; Kramarić se vratio i odmah poentirao; Bayern ostao bez očekivane pobjede

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić vratio se nogometu nakon preboljenog koronavirusa, a povratak je u domaćem remiju svog Hoffenheima protiv Stuttgarta (3:3) u 8. kolu Bundeslige proslavio pogotkom i asistencijom

Kramarić je prvo u 48. minuti asistirao Sessegnonu za 2:2, a potom je u 71. postigao gol iz penala za vodstvo 3-2, svoj šesti ove sezone. Hoffenheim je poveo preko Baumgartnera u 16. minuti, ali su gosti golovima Gonzaleza (18) i Wamangituke (27) stigli do preokreta, a u 93. minuti Kempf je Stuttgartu donio bod. Borna Sosa je ostao na klupi gostiju.

Neubičajeno loš Bayern je u Muenchenu odigrao samo 1:1 s Werderom, što im je tek drugi puta u nizu od 35 utakmica u svim natjecanjima da nisu pobijedili. Dapače, bili su blizu poraza jer je goste u 45. minuti doveo u vodstvo Max Eggestein, a izjednačio je Kingsley Coman u 62. minuti. Dvije minute prije kraja Sargent je izašao sam ispred Neuera, koji spašava Bavarce poraza.

• +3
Bayern - Werder, Bundesliga, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH / POOL

Bayern vodi s 19 bodova, tri više od RB Leipziga koji kasnije igra protiv Eintracht Frankfurta, dok je Bayer Leverkusen skočio na drugo mjesto pobjedom 2:1 kod Arminia Bielefeld. Pobjednički gol zabio je Dragović u 88. minuti.

Wolfsburg je s 2:0 slavio kod Schalkea, a Josip Brekalo je igrao do 80. minute, dok je Marin Pongračić zaražen nakon reprezentativne akcije.

U dvoboju 8. kola Bundeslige Borussia Dortmund je u Berlinu svladala Herthu s 5:2, a čak četiri gola je postigao Norvežanin Erling Haaland.

Hertha je dobila prvo poluvrijeme s 1:0 pogotkom Matheusa Cunhe (33), a onda je u drugom dijelu uslijedio Haalandov show - zabio je u 47., 49, 62. i 79. minuti za potpuni preokret kluba iz Dortmunda, za koji je strijelac još bio u Guerreiro (70). U 79. minuti Cunha je postigao iz penala svoj drugi gol za Herthu.

Borussia je iskoristila visoko vodstvo, pa je u drugom diojelu ušao 16-godišnji napadač Youssoufa Moukoko, koji je zamijenio upravo Haalanda i postao najmlađi igrač koji je ikad zaigrao u Bundesligi.