HT PRVA LIGA

[VIDEO, FOTO] Osijek slavio u derbiju u Gradskom vrtu; pogledajte golove koji su na koljena bacili Dinamo i Zorana Mamića

U 12. kolu Hrvatski Telekom Prve lige, u Gradskom vrtu Osijek je svladao Dinamo 2:0 golovima Pilja i Žapera te mu se približio na prvenstvenoj ljestvici na tri boda

U dvoboju prve dvije momčadi na ligaškoj ljestvici slavio je 'izazivač' koji je aktualnom prvaku i vodećem sastavu nanio prvi ovosezonski poraz. Bio je to dvoboj koji se promatrao i kroz prizmu dva trenera. Nenad Bjelica bio je bivši strateg 'modrih' te je na ružan način otišao iz Maksimirske 128 dok je na njegovo mjesto došao Zoran Mamić.

Bilo je kasnije otrovnih strelica s obje strane, sve u granicama korektnosti, a danas je Bjelica dobio malu zadovoljštinu i na koljena bacio svoju bivšu momčad. Sasvim zasluženo...

Bila je to prilikama vrlo siromašna utakmica. U prvom poluvremenu jedinu opasnu situaciju za suparnička vrata imali su gosti u 40. minuti, no Jakić je iz odlične pozicije sa sedam-osam metara poslao loptu visoko preko grede.

• +9
NK Osijek - NK Dinamo, Hrvatski Telekom Prva liga, 21.11.2020. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je poveo iz svog prvog udarca u okvir gola na utakmici u 54. minuti. Igor Silva uspio je probiti desni bok i poslati prizemnu loptu u srce kaznenog prostora. Tamo je Mierez kratko proigrao Pilja, a ovaj je preciznim udrcem sa 12.ak metara pogodio suprotni kut nemoćnog Livakovića.

Najveću priliku za izjednačenje Dinamo je propustio u 77. minuti, nakon što je Ivušić uspio obraniti udarac Ademija sa 10-ak metara lopta je pala pred noge Petkovića na dva metra od gola, no njegov pokušaj Škorić je uspio blokirati.

Domaći su pobjedu potvrdili pred sam kraj susreta. Jurčević je u 89. minuti izveo udarac iz kuta koji je preletio Livakovića nakon čega je Žaper na drugoj vratnici s jednog metra uspio glavom zatresti mrežu.

Ovom pobjedom drugi Osijek se primaknuo vodećem Dinamu na tri boda. Dinamo ima 26, a Osijek 23 boda. Treća je Gorica sa 19 bodova i dvije utakmice manje od vodećeg dvojca.

Istra 1961-Rijeka19:10
Osijek-Dinamo Zagreb2:0
Slaven Belupo-Hajduk0:2