MEĐU NAJBOLJIMA

Andrej Kramarić je još malo promijenio povijesne knjige Bundeslige

28.01.2024 u 12:13

Andrej Kramarić je novim golom izmijenio još malo povijesne knjige Bundeslige

Podsjećamo, hrvatski reprezentativac i nogometaš Hoffenheima Andrej Kramarić zabio je svoj sedmi pogodak u njemačkom prvenstvu ove sezone. Pogodio je u utakmici protiv Heindeheima iz penala na u sedmoj minuti dodatka prvog poluvremena za 1-1. Heindeheim je poveo u 29. minuti pogotkom Erena Dinkcija.

Ovaj gol je 107. za našeg nogometaša u elitnom razredu njemačkog nogometa i to ga uvrštava u TOP 5 najefikasnijih stranaca u povijesti Bundeslige.

Ispred njega su Poljak Robert Lewandowski (312), Peruanac Claudio Pizarro (197), Brazilac Giovane Elber (133) i Vedad Ibišević (127) iz BiH, a 'Krama' je iza sebe ostavio Brazilca Ailtona (106) i Švicarca Stephanea Chapuisata (106).

Inače, hrvatski golgeter je na diobi 47. mjesta najboljih topnika Bundeslige svih vremena s Nijemcem Uwe Rahnom, a šest golova mu nedostaje do ulaska u TOP 40.