wta san jose

Ana Konjuh sjajnom predstavom preko Alison Riske do četvrtfinala; Petra Martić nije bila te sreće, ispala u dva posve izjednačena seta

05.08.2021 u 10:57

Polovičan uspjeh imale su hrvatske tenisačice u drugom kolu WTA 500 turnira u kalifornijskom San Joseu. Ana Konjuh (WTA - 116.) odličnom igrom svladala je Amerikanku Alison Riske (WTA - 37.) sa 6:1, 6:4 za samo 73 minute. Nažalost, bez četvrtfinala ostala je Petra Martić, jer poražena je od Poljakinje Magde Linette sa 5:7, 6:7 (5).

Ana Konjuh (WTA - 116.) igrat će u četvrtfinalu WTA 500 turnira u američkom San Joseu, gdje je u meču drugog kola odličnom igrom svladala Amerikanku Alison Riske (WTA - 37.) sa 6:1, 6:4 za samo 73 minute.

Konjuh je protiv pete nositeljice od 1:1 u prvom setu nanizala pet gemova i izgubila svega tri poena servirajući u prvoj dionici. U drugom setu je 23-godišnja Dubrovčanka odlučujući 'break' napravila u trećem gemu, a u šestom je spasila jedine dvije break-lopte (15-40) koje je Riske imala u meču.

Za svoju 31. pobjedu u ovoj sezoni (31-16) Konjuh je iskoristila drugu meč-loptu u desetom gemu drugog seta i tako stigla do svog prvog četvrtfinala na turniru WTA 500 kategorije od kolovoza 2017., kad je bila četvrtfinalistica na istom natjecanju.

Bila je to druga pobjeda Konjuh nad Riske u njihovom trećem međusobnom dvoboju.

Anina suparnica u četvrtfinalu bit će Kineskinja Shuai Zhang (WTA - 51.) koja je iznenadila treću nositeljicu i pobjednicu ovog turnira iz 2017. Amerikanku Madison Keys (WTA - 26.) sa 7:5, 7:6 (5).

Petra Martić poražena je u susretu 2. kola od Poljakinje Magde Linette sa 5:7, 6:7 (5).

Bila je to treća pobjeda 45. tenisačice svijeta protiv Martić u trećem međusobnom susretu.

Prije dvije godine je bila bolja u Indian Wellsu, a 2018. u Southesi.

Marić je bolje ušla u meč i napravila je break za vodstvo 2:1, no Poljakinja je odmah uzvratila izjednačivši na 2:2. Set je odlučio 12. gem u kojem je Linette još jednom oduzela servis suparnici za 7:5.

U drugom setu poljska tenisačica je povela sa 4:2, no Petra je nadoknadila zaostatak, došla na kraju do tie-breaka u kojem je vodila sa 5:3 da bi zatim izgubila četiri poena za oproštaj od turnira.

Martić je tijekom meča zabila pet asova uz 65 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristila je dvije od četiri break-lopte u susretu, Linette tri od šest.