KOŠARKAŠKO PH

Alkar ispustio dobiveno, Zadru produžetak

18.04.2013 u 08:45

U posljednjoj utakmici 6. kola Lige za prvaka Zadar je tek u produžetku dobio Alkar (97:104).

U vrlo izjednačenoj utakmici domaći su bili na korak do iznenađenja kada su koševima s linije slobodnih bacanja Žitka poveli sredinom posljednje minute 91::86, da bi Travis na drugoj strani stavio tricu, a nakon izgubljene lopte Žitka Delaš u posljednjoj sekundi donio produžetak (91:91).

Početkom 42. minute Slavko Modrić poveo je domaće do 97:93 i to su bili posljednji poeni Milačićeve momčadi u ovom susretu. Zadar radi seriju 11:0 i dolazi do svoje pete pobjede (104:97) u Ligi za prvaka, teže nego što se očekivalo.

Među Nazorovim izabranicima, koji su igrali bez Thornea, Vrbanca i Morovića, istaknuli su se odlični Travis (26p, 9sk, 3as, val. 34), vrlo raspoložen je bio i Delaš (21p, 5sk), Ivanov je susret završio s 15 poena, a Nurkić s po 11 poena i skokova. Žitko (25p, 5sk) i Mirko Modrić (16p) bili su najefikasniji kod Alkara.