nba liga

Aktualni prvaci bolji od Houston Rocketsa, a do pobjeda su stigli Oklahoma i Philadelphia

25.07.2020 u 10:55

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Toronto Raptorsa u prvoj su pripremnoj utakmici pred nstavak sezone koji je predviđen za 30. srpnja u Orlandu, svladali Houston Rocketse 94:83

Raptorsi su do pobjede stigli zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 22:10, a predvodili su ih Serge Ibaka s 18 i Terence Davis s 15 koševa. Kod Rocketsa najveću je minutažu, gotovo 25 minuta, imao James Harden koji je ubacio 24 koševa uz 10 asistencija, dok je Danual House s klupe dodao 18 koševa.

Uoči nastavka sezone Raptorsi su sigurni na drugoj poziciji u Istočnoj konferenciji s omjerom pbojeda i poraza 46-18, za vodećim Milwaukee Bucksima zaostaju 6.5 utakmica, no u odnosu na treće Boston Celticse imaju tri utakmice prednosti. Rocketsi su, pak, šesti na Zapadu sa 40-24, isti omjer ima i peti Oklahoma City Thunder, a blizu su treći Denver Nuggetsi (43-22), četvrti Utah Jazz (41-23) te sedmi Dallas Mavericksi (40-27).

U petak su odigrana još samo dva susreta, Oklahoma City Thunder je svladao Boston Celticse 98:84, dok su Philadelphia 76ersi nadigrali Memphis Grizzliese 90:83.

Thunder su do uspjeha protiv Celticsa predvodili Steven Adams i Shai Gilgeous-Alexander s po 17 koševa, dok je u momčadi Celticsa jedini s dvoznamenkastim učinkom bio rezervni centar Enes Kanter koji je za 12:39 minuta provedenih u igri upisao 11 koševa i 10 skokova.

Sixersi su početkom drugog poluvremena imali i 29 koševa prednosti (57:28) protiv Grizzliesa nakon čega je uslijedilo opuštanje pa je momčad iz Memphisa smanjila na konačnih 90:83. Tobias Harris je s 15 koševa i 10 skokova predvodio Sixerse, dok je Jonas Valančiunas s 20 koševa i 11 skokova bio prvo ime Grizzliesa.