Publika se dugo pitala gdje je nestala Marija Borić Jerneić, a glumica je sada otvoreno progovorila o razlozima svoje televizijske pauze i životnim odlukama koje su je dovele natrag pred kamere
Glumica Marija Borić Jerneić, koju je publika posljednjih mjeseci mogla gledati kao Karmelu u seriji 'Divlje pčele', otkrila je zašto je godinama publika nije gledala na malim ekranima. Publici je poznata po ulogama u serijama 'Stella', 'Stipe u gostima', 'Najbolje godine' i 'Ponos Ratkajevih', a u nedavnom gostovanju otkrila je razlog iza svoje odsutnosti.
Gostujući u podcastu 'Novi horizonti' Ane Radišić, glumica je otvoreno ispričala zašto je nismo gledali na televiziji te kako je uskladila povratak na set s obiteljskim životom. Pitanje o tome 'gdje je nestala', godinama ju je pratilo, a razlog je, zapravo, vrlo jednostavan.
'Znali su me često pitati: 'Zašto te nema na televiziji?'. Pa ja ću vam iskreno reći. Nisu me zvali. Zašto? Ne znam, tako se to u životu poklopi, ali to se događa s razlogom', otvoreno je ispričala.
Postavila granice za povratak na set
Dok je trajala pauza između novih televizijskih projekata, glumica se udala i postala majka. 2019. godine udala se za Branimira Jerneića, uglednog HDZ‑ovca i savjetnika političara, te dobila dvoje djece, sina Roka i kćer Ritu.
Kako je otkrila, obitelj je bila ključni razlog zašto joj intenzivni televizijski ritam više nije bio prioritet. Na set se tek vratila kada je mogla jasno postaviti granice.
'Jedan me je režiser i producent u šestom mjesecu prošle godine pitao da li bi došla snimati seriju. Ja sam mu rekla da glavnu ulogu ne mogu. Ja to ne želim, ja želim biti prisutna u životima svoje djece, ali jedan do tri dana tjedno, to bih voljela', podijelila je u podcastu.
Otkrila je kako je jedna rečenica tijekom razgovora sa suprugom bila presudna da na kraju prihvati ulogu u seriji. 'Nakon toga sam razgovarala s mojim mužem koji je rekao: 'Ti to moraš raditi zato što ti kad radiš ti si bolja osoba i tebi to sada treba'', prisjetila se.
Glumica s obitelji uživa u mirnom životu u Zagorju
Povratak pred kameru čini joj se kao ispravna odluka za nju. 'Ja sam evo na to pristala jer moj posao je moja mentalna hrana i ja sam zbog toga zahvalna i zapravo sam presretna. A još utoliko više mi je drago što se ljudima ta serija jako sviđa', dodala je glumica.
Glumica i njezina obitelj sada žive u Stubičkim Toplicama, u koje se vratila nakon 13 godina života u Zagrebu. Kako je objasnila u podcastu, glumica se nije preselila, već 'nakon dužeg vremena provedenog u Zagrebu' vratila u rodno mjesto.
Sa svojim prijateljima uvijek dijeli savjet da 'kad ne znaš kud bi, vrati se doma'. Kako je ispričala, upravo to se i njoj dogodilo.
'Bila sam u nekom životnom vakuumu i jedina ispravna stvar koju sam mogla napraviti je vratiti se doma. Tada se moj život posložio i sada s odmakom znam da je to najbolje kaj sam sebi mogla dati', ispričala je glumica u jednom ranijem razgovoru.