OTVORENO
Žužul: Trump govori što misli, a nekad prebrzo misli

Miomir Žužul
Izvor: Screenshot / Autor: HRT
Miomir Žužul je rekao da je ovo veliki sporazum i ozbiljan početak. 'U sporazumu nije napisano kada će Sjeverna Koreja početi s uništavanjem nuklearnih programa, iako je Kim rekao da će početi odmah, a Trump da će prestati s ratnim igrama u tom području. Mislim da je ovo ustupak Kini više nego Sjevernoj Koreji i mislim da nije bilo bitne uloge Kine do ovog sastanka ne bi ni došlo', kazao je Žužul.
-
25
PRVI INTERVJU NAKON SUMMITA
Trump o Kimu: Imamo sjajnu kemiju. Kada imate ljude bez međusobne kemije, bez obzira na trud, ne uspijevate
-
26 Video
ANALITIČAR TUMAČI
Trump i Kim Jong-un poslali su snažnu poruku. Što slijedi, posebno ako se uključi Putin?
-
25
rebarca, kozice, avokado...
Poznato što su jeli Donald Trump i Kim Jong Un prilikom povijesnog susreta
Ivan Pernar rekao je da je Hrvatska politika spram američke sluganska. Zdravka Bušić mu je odgovorila da Hrvatska ima samo jednu vanjsku politiku i ne slaže se da vodimo slugansku politiku prema SAD-u. 'Imamo dobre odnose sa SAD-om i SAD nas uvažava kao važnog partnera na ovim prostorima. Hrvatska ima dobre odnose i s Bruxellesom i s Rusijom i sa SAD-om, rekla je Bušić.
Govoreći o sporazumu Trumpa i Kim Jong-una, Letica je rekao kako treba uzimati dva aspekta. 'Važno je da su ga zemlje u regiji dobro prihvatile, a drugo, taj sporazum ima točku o uklanjanju nuklearnih glava s korejskog poluotoka. To dugoročno ima važnu poruku, rekao je Letica. Istaknuo je kako u Hrvatskoj imamo demonizaciju Trumpa.
Žužul je rekao da je ekonomska situacija u SAD-u jako dobra, gospodarstvo bilježi rast i što je zanimljivo - nezaposlenost građana latinoameričkog porijekla najniža je u povijesti. Trump govori što misli, a nekad prebrzo misli. 'Radi ono što je u predizbornoj kampanji obećao i dobro osjeća bilo naroda', rekao je Žužul. Za sastanak Trumpa i Kim Jong-una rekao je kako je povijesni pomak.
Hajduković smatra kako to što je Trump poseban, nepredvidljiv i netipičan, političare u Europi i svijetu čini nervoznima jer ne znaju što mogu očekivati. 'Pitanje je što će summit u Singapuru iznjedriti. Ovo je korak u dobrom smjeru, jedna deeskalacija odnosa. SAD i Hrvatska su oduvijek bile prijateljske zemlje, odnosi SAD-a i Europe trenutno su na kušnji, poručio je Hajduković.
Za Pernara odnos SAD-a prema Hrvatskoj očituje se u tome što su našim građanima nužne vize za ulazak u tu zemlju. 'Nije Amerika kriva što imamo vize - u trenutku kad smo trebali, nismo imali biometrijske putovnice', ispravio ga je Žužul. Izrazio je nezadovoljstvo što ne postoji jedinstvena europska politika, a posebno vanjska. Na Pernarovo izlaganje referirala se i državna tajnica. 'Hrvatska je odavno članica NATO-a, naše snage su respektirane', rekla je Bušić i zamolila Pernara da ne svodi odnos RH i SAD-a samo na vize.
- donald trump
- ivan pernar
- domagoj hajduković
- hrvatsko američki odnosi
- Slaven Letica
- miomir žužul
- zdravka bušić