prizor sa slavije

VIDEO Snimka Branka Kockice zapalila mreže: Šutke gledao prosvjed građana u Beogradu

25.05.2026 u 09:28

Bionic
Reading

Fotograf Gavrilo Andrić snimio je glumca Branka Milićevića, poznatijeg kao Branko Kockica, kako s balkona zgrade promatra veliki prosvjed ‘Ti i ja, Slavija’ održan u Beogradu

Na snimci se vidi kako Branko Kockica šeta po balkonu zgrade koja gleda prema Trgu Slavija i promatra okupljene građane.

Fotografija i video brzo su se proširili društvenim mrežama i izazvali brojne komentare, piše Nova.rs.

Bivši odbornik SNS-a

Branko Milićević bio je odbornik Srpske napredne stranke u Skupštini Beograda, a ostavku je podnio u rujnu prošle godine.

Ipak, i nakon odlaska iz gradske politike pojavljivao se na događajima povezanima s vladajućom strankom.

U studenome prošle godine snimljen je kod Pionirskog parka, kada je prolazio pored grupe građana okupljene oko Dijane Hrke, majke nastradalog Stefana Hrke u padu nadstrešnice na Željezničkoj stanici u Novom Sadu, koja je na godišnjicu pogibije svog sina najavila štrajk glađu.

Kontroverze u gradskoj skupštini

Milićević je tijekom mandata u Skupštini Beograda više puta izazvao pažnju javnosti. Godine 2022. verbalno je napao članice pokreta Ne davimo Beograd i koalicije MORAMO, a mediji su tada izvještavali i da ih je gađao materijalima sa sjednice.

Posebnu pozornost izazvao je i njegov nastup 2024. godine tijekom rasprave o izboru Aleksandra Šapića za gradonačelnika Beograda.

Umjesto govora o Šapiću, Branko Kockica izašao je za govornicu, širio ruke i pravio grimase.

'Aleksandar Šapić… Nemam riječi, imamo dlanove', rekao je tada tražeći pljesak od skupštinske većine.