palo i uhićenje

Uzbuna u Crnoj Gori: Zbog dojave o bombi zaustavljen promet na aerodromu Tivat

30.06.2025 u 22:11

Bionic
Reading

Promet u crnogorskoj zračnoj luci Tivat zaustavljen je u ponedjeljak zbog dojave da je u zrakoplovu kompanije Air Serbia, koji je oko 18 sati sletio iz Beograda, navodno postavljena bomba.

Tu informaciju potvrdili su iz kompanije Aerodromi Crne Gore, odakle su priopćili i da je pokrenuta procedura za izvanredne situacije predviđena za ovakve slučajeve, te da je zrakoplov izoliran, a putnici evakuirani, nakon čega je izvršen protueksplozijski pregled letjelice.

„Aerodromske službe, sukladno propisanim procedurama za ovakve slučajeve, čekaju signal nadležnih organa za ponovno uspostavljanje redovitog prometa“, priopćeno je iz Aerodroma Crne Gore.

Vijesti pišu da je u Herceg Novom uhićen dvadesettrogodišnji državljanin Srbije S. M. zbog sumnje da je prijavio da je u zrakoplovu kompanije Air Serbia, koji je iz Beograda sletio u Tivat, postavljen eksploziv.

Zbog izvanredne situacije, nekoliko letova za Tivat preusmjereno je na okolne zračne luke.