PRIPREME MODRIH

Dinamo slomio otport Helsingborga

01.02.2012 u 17:50

Atlantic Cup u portugalskom Farou došao je do drugog kola u kojemu će se naći hrvatski i švedski prvak, Dinamo i Helsingborg. Dvoboj, uz izravan prijenos na Arenasportu počinje u 18 sati

Helsingborg - Dinamo 0:1

2. poluvrijeme

90' kraj utakmice
88 0:1 Krstanović postiže gol!

88' približava se kraj utakmice. I jedni i drugi jedva čekaju završetak.
80' nakon dugo vremena za Dinamo je zaigrao Igor Bišćan
78' opet izvrsna akcija Dinama, no Sylvestr ne zahvaća dobro loptu
75' Ramadan puca sa 20-tak metara ali daleko od gola
67' dobra i brza akcija Dinama, ubacio je Sylvestr, a Kovačić s pet metara glavom tuče pored gola
63' nakon uvodnih deset minuta u kojma smo vidjeli zanimljivih akcija, sada kao da je pao tempo utakmice
58' krasan ubačaj Vrsaljka, a Beqiraj je bio prekratak par centimetara55' kakva prilika za Dinamo. Prvo Badeljev udarac s pet metara brani Hansson, a na odbijenu je loptu natrčao Sylvestr koji puca preko gola
52' Sylvestr je promješao obranu švedskog prvaka, no na kraju je napravio potez više te izgubio loptu u kaznenom prostoru
47' atraktivno je krenuo nastavak. I Dinamo i Helsingborg su imali dobre prilike no nije došlo do promjene rezultata
46' započelo je drugo poluvrijeme

1. poluvrijeme

45' završilo je prvo poluvrijeme
45' prvi udaraca Helsigborga u okvir gola Dinama, tukao je Mahlangu iz slobodnjaka, ali Kelava lako brani
41' Alispahić je odlično tukao iz izgledne prilike, ali lopta je pogodila blok
30' prošlo j ei pola sata igre, no promjene rezultata nema. Dinamo i dalje ima više loptu u nogama i konkretniji je u svojim napadačkim akcijama, no to još nije dovoljno da se probije obrana švedskog prvaka
25' nova prilika za Dinamo. Tomečak se izborio za prostor i puca iskosa s lijeve strane ali pored gola
21' zadnjih nekoliko minuta igra se na polovici švedskog prvaka. Dinamo sve jače pritišće zadnju liniju Helsingborga
20' odlična lopta u prostor za Sylvestra, ali jedan od braniča Helsingborga uspio je u zadnji tren izbiti loptu u korner
14' Badelj je izgubio loptu u polovici Dinama, Mahlangu se zatrčao prema kaznenom prostoru ali je srušen. Iz slobodnog udarca ipak nije bilo nikakve prijetnje za Kelavu.
10' u prvih deset minuta igre vidjeli smo tek jednu priliku Dinama i to na samom početku, no od tada osim dosta trke nekakvih prilika nije bilo
8' ritam je poprilično visok za takvu prijateljsku utakmicu. Igrači i jedne i druge momčadi su željni igre
4' u ovim uvodnim minutama Dinamo ima terensku inicijativu
2' igra se po lijepom vremenu. Naime, dok Hrvatsku steže val snijega, u Portugalu je lijep sunčan dan
1' započela je utakmica na stadionu Algavre. Odmah nakon kornera prva prilika, glavom je tukao Beqiraj, ali golman Hansson brani

Dinamo je turnir otvorio pobjedom nad danskim viceprvakom Odenseom, a osim rezultata 3:1 pozornost se usmjerila na brz protok lopte i lijepu igru kakvu je i najavljivao novi trener Ante Čačić. Strateg je igračima poručio da će upravo u Farou 'dijeliti' majice prvotimaca, i Sylvestr i Tomečak su odličnim nastupima najavili kandidaturu za zapaženu proljetnu minutažu.

Slijedi Helsingborg. Matični klub legendarnog Henrika Larssona (ima umirovljen dres sa brojem 17), nedavno je proslavio sedmi naslov švedskih prvaka i čeka pokušaj proboja u Ligu prvaka. Posljednji švedski prvak, Malmö, zapeo je upravo na Dinamu.

Tekstualni prijenos Dinamove utakmice pratite na tportalu od 18 sati.