Večer za zaborav

Zubac odigrao jednu od lošijih utakmica, a Bogdanovića nije bilo u sastavu Jazza zbog ozljede. Curry odšepao u svlačionicu...

17.03.2022 u 09:26

U NBA ligi odigrano je nekoliko zanimljiv utakmica, a težak udarac doživjeli su u Golden Stateu jer su poraženi, a zbog ozljede su ostali bez svog najboljeg strijelca Stephena Curryja. Što se Hrvata tiče Zubac je imao lošu večer, a Bogdanović nije igrao zbog ozljede

LA Clippersi doživjeli su drugi uzastopni poraz izgubivši na domaćem parketu od Toronto Raptorsa sa 100:103, a hrvatski centar Ivica Zubac imao je lošu večer u kojoj je ubacio samo dva koša uz sedam skokova i dvije asistencije

Reggie Jackson je sa 23 koša bio najbolji strijelac Clippersa, a Toronto je do pete uzastopne pobjede predvodio Pascal Siakam sa 31 poenom i 12 skokova.

Utah Jazz je na svom terenu svladao Chicago Bulls sa 125:110 uz 37 koševa Donovana Mitchella (25 je ubacio u trećoj četvrtini!). Kod Bullsa je najbolji bio Zach LaVine sa 33 koša.

Najbolji hrvatski košarkaš Bojana Bogdanovića nije bilo u sastavu Jazza, zbog ozljede lista je propustio drugu utakmicu zaredom.

Nakon četiri pobjede u nizu uslijedio je poraz Golden Statea. Košarkaši Bostona svladali su trenutačno treću momčad Zapadne konferencije u gostima s uvjerljivih 110:88.

Od samog početka gosti iz Bostona su stvarali prednost te su nakon prve četvrtine imali 23-17, a na poluvremenu 48-32. Već tijekom druge četvrtine Golden State je izgubio svog najboljeg strijelca Stephena Curryja koji je otišao u svlačionicu nakon sudara sa suparničkim igračem Smartom i zbog ozljede lijevog stopala.

Curry je sam odšepao u svlačionicu, a u momčadi su odlučili da ne žele s njim riskirati u nastavku utakmice te je Curry propustio ostatak večeri.

'Mislim da je to bila opasna igra od Smarta', rekao je poslije utakmice trener Golden Statea Steve Kerr.

Kod Bostona su Jayson Tatum i Jaylen Brown ubacili po 26 poena, s tim da je Tatum tome dodao 12 skokova i četiri asistencije, dok je Brown još imao četiri skoka i osam dodavanja. Spomenuti Marcus Smart je ubacio 20 poena uz osam asistencija.

Najbolji igrač Golden Statea bio je Jordan Pole s 29 koševa.

I dok je Golden State treći na Zapadu (omjer 47-23), Boston je trenutačno četvrti na ljestvici Istočne konferencije (42-28).

Odličnu su utakmicu NBA lige odigrali košarkaši Brooklyna i Dallasa, a gosti iz Teksasa slavili su 113-111 tricom Dinwiddieja u posljednjoj sekundi utakmice.

Dallas je sjajno odradio kompletnu zadnju četvrtinu koju je dobio 34-20 te je time prekinuo niz Brooklyna od četiri pobjede.

Novu sjajnu utakmicu za Dallas je odradio Luka Dončić koji je ubacio 37 poena uz šut iz igre 14-26. Uz sve to imao je i po devet skokova i devet asistencija te je bio nerješiva enigma za domaću obranu. Spencer Dinwiddie, igrač koji je zabio za konačno slavlje, završio je dvoboj s 22 poena, dok je Jalen Brunson dodao 18 uz pet skokova i tri dodavanja. Inače, Dinwiddie je tijekom NBA karijere od 2016. do 2021. godine boravio baš u Brooklynu.

Kod domaćina je prvi strijelac bio Kevin Durant s 23 poena čemu je dodao 10 asistencija i šest skokova, a vrlo dobar je bio i slovenski košarkaš na domaćoj strani. Goran Dragić je ubacio 21 poen uz šut iz igre 9-16.

Niz poraza Washingtona popeo se na pet, a ovaj put je Denver slavio kod te momčadi 127-109. Dakako da je i ovom prilikom prvo ime Denvera bio Nikola Jokić koji je utakmicu okončao s 29 poena, 13 skokova i osam asistencija. Jokić je promašio samo četiri lopte tijekom utakmice (10-14). Pogodio je obje trice, kao i svih sedam slobodnih bacanja. Isto tako, Jokić je time probio granicu od 10.000 poena tijekom NBA karijere.

Atlanta je nakon tri pobjede u nizu zapela na gostovanju kod Charlotte. Domaći Hornetsi su pobijedili 116-106, a do tih deset poena razlike su došli tijekom posljednje četvrtine (31-21). Cijela petorka Charlotte bila je dvoznamenkasta po poenima, a izdvojimo LaMela Balla (22 poena i 11 asistencija) te Milesa Bridgesa (18 poena, šest skokova i šest dodavanja). Na drugoj strani za 38 minuta na parketu Trae Young je ubacio tek devet poena (šut 3-12, trica 0-6), ali je ostvario 15 asistencija.

Minnesota je upisala treću pobjedu u nizu, a LA Lakers treći poraz za redom, nakon slavlja Wolvesa 124-104. Karl Anthony Towns je ubacio 30 poena i imao osam skokova za domaći sastav, dok na drugoj strani LeBron James nije bio pretjerano raspoložen. Ubacio je 19 poena uz šut 8-21 te samo 1-8 za tri poena.