riječi trenera

[VIDEO, FOTO] Zoran Mamić otkrio kako su Varaždinci htjeli otežati posao Dinamu, a onda sve iznenadio komentarom na igru debitanta Danca Lauritsena

04.10.2020 u 20:38

Nogometaši Dinama zahvaljujući majstorijskim golovima Mislava Oršića stigli su do pobjede kod Varaždina 2:1. Domaćini su poveli već u sedmoj minuti nakon što je debitant u 'modrom' Lauritsen srušio Stolnika, a precizan s 11 metar bio Drožđek

Dinamova momčad, definitivno, nije na nivou kao prethodnih mjeseci. Jer i protiv Varaždina imala je 'crnih minuta', no trenera Zorana Mamića to ne baca u očaj.

Naravno, nitko nije očekivao da će Dinamo lako do pobjede, jer i Varaždin pod vodstvom Samira Toplaka izgleda kudikamo ozbiljnije nego većim dijelom prošle sezone.

'Vrlo teško za igrati je bilo nakon penala kojeg smo napravili. Teren je bio jako suh i nisu ga zalijevali. Lopta je užasno zastajala, nismo se adaptirali. Vratili smo se nakon penala. Polako se dizali i mogli puno ranije riješiti utakmicu. Ali važna su tri boda', rekao je trener gostiju Zoran Mamić.

'Što se tiče Lauritsena, napravio je penal i još jednu grešku. No vidi se da se radi o izuzetno dobrom igraču i fenomenalnoj glavi. Nakon takve greške, prve utakmice, nakon penala, i one jedne greške, tako se vratiti u utakmicu i odigrati suvereno samo mu mogu čestitati. I uvjeren sam da kada se adaptira još više i kada uhvati navike ostalih igrača kako reagiraju da će biti još bolji', poručio je Mamić.

Sve utakmice UEFA Europske lige, uključujući play-off i sve utakmice po skupinama, ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE

VaraždinDinamo Zagreb1:2
RijekaSlaven Belupo2:0