NADA UMIRE ZADNJA

Zadar iznenadio Cedevitu i izborio novu polufinalnu utakmicu

11.05.2019 u 21:20

U trećoj utakmici polufinalne serije doigravanja HT Premijer lige Cedevita je u Zadru poražena sa 85:83. Zagrepčani tako nisu iskoristili priliku da već danas osiguraju prolaz u finale. Sada u seriji vode 2-1 i treću pobjedu tražit će u četvrtoj utakmici u Zagrebu

Momčad Slavena Rimca u Zadru se vratila s 22 poena zaostatka i u završnici na trenutak došla i do vodstva. Međutim, nakon što su domaćini opet poveli, kod +2 za Zadar Luka Žorić je na osam sekundi do kraja promašio oba slobodna bacanja, a u zadnjem napadu Jacob Pullen nije uspio pogoditi tricu za pobjedu, piše kkcedevita.hr.

Cedevita se u prvih 20 minuta nije proslavila. Iz igre je šutirala 11/33, do velikog odmora domaćinima je dozvolila i sedam skokova u napadu i na kraju prvog poluvremena Zadrani su vodili 49:35.

Tricom Domagoja Vukovića domaćini su u 23. minuti poveli s velikih 59:37, a sa značajnim vodstvom (73:56) ušli su i u posljednjih 10 minuta.

Činilo se u tom trenutku da će Zadar lako upisati prvu pobjedu u seriji. Međutim, Cedevita je četvrtu četvrtinu otvorila serijom 17-4 i tricom Jacoba Pullena na 4:07 min. do kraja utakmice došla na zaostatak 73:77. Spomenuti Pullen u toj je seriji zabio 11 poena s tri ubačene trice.

• +11
HT premijer liga, polufinale, treća utakmica, KK Zadar - KK Cedevita Izvor: Pixsell / Autor: Dino Stanin/PIXSELL

Na 1:28 min. do kraja s dva slobodna bacanja Tonija Katića gosti su i poveli 83:82, no Zadrani su potom Luke Žorića i Vukovića opet prešli u vodstvo, a Pullen je na kraju promašio već spomenuti šut za pobjedu.

U dresu Cedevite Pullen je upisao 21 poen i tri skoka, a Justin Cobbs ubilježio je 15 poena i tri asistencije. Cobbs je igrao samo 17:37 min. jer je zbog druge tehničke bio isključen u trećoj četvrtini.

Na strani pobjednika Vladimir Dašić upisao je 19 poena i 11 skokova, Žorić je ubilježio 17 poena, 11 skokova i četiri asistencije, a Luka Božić 16 poena, 12 skokova i tri asistencije.