30.11.2014 u 16:52

• +4

MAXtv Prva liga, 17. kolo: Istra - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

U nedjeljnoj utakmici 17. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Istru u Puli rezultatom 4:0, a junak susreta bio je strijelac i asistent Marko Pjaca, dok se u momčad pogotkom vratio i Junior Fernandes

Nakon mjesec dana bez pobjede, momčad Zorana Mamića konačno je odradila posao kako treba. U gostima u Puli 'modri' su dominirali od prve do posljednje minute, stigli do zasluženih bodova te tako najavili Rijeci da joj nemaju namjeru prepustiti titulu jesenskog prvaka, dok su domaći igrači Pamiću zadali nove glavobolje i jasno je da Istru čeka borba za opstanak do kraja sezone.

Dinamo je započeo utakmicu na idealan način. Već u 2. minuti Soudani je sjajnom dubinskom loptom pronašao Pjacu, a ovaj ju s lakoćom proslijedio u mrežu. Pao je u tom trenutku teret s leđa Zorana Mamića čija se ekipa posljednjih mjesec dana mučila u svim utakmicama koje je igrala.

Do kraja prvog dijela 'modri' su dominirali. U 17. minuti Pjaca je bio blizu svojem drugom pogotku, no njegov udarac s lijeve strane u suprotni kut odsjeo je na gredi. U 29. minuti Dinamo je bio ponovo blizu pogotku, ali Soudani nije uspio iskoristiti pogrešku domaće obrane i njegov udarac nakon što je izašao pred Drevena otišao je pokraj bliže vratnice.

Domaća pak momčad napravila je vrlo malo: tek nekoliko neuspješno izvedenih prekida, par ubacivanja u ruke Eduarda i zamjena Heistera u 22. minuti, što dovoljno govori koliko je Pamić bio zadovoljan viđenim.

U drugom dijelu situacija se za Istru još i pogoršala. Opet je ključan bio Pjaca u 51. minuti koji je driblingom i dodavanjem u prostor izbacio obranu Istre iz igre, a Soudani je preciznim udarcem u suprotni kut udvostručio prednost gostiju.

Pjaca je zatim izašao, a ušao je Junior Fernandes. Dugo ozlijeđeni Čileanac došao je na svoje u 70. minuti, kada je sigurno zabio nakon ubacivanja Pinta. Primirio je loptu prsima pa s lakoćom svladao Drevena te tako riješio utakmicu.

Do kraja dvoboja Dinamo je rutinski zaokružio pobjedu sretnim pogotkom Andrijaševića, čiji se dalekometni udarac odbio od bloka i prevario Drevena. Time je osigurao nova tri boda koja mu donose sigurnost na vrhu ljestvice, uoči velikog derbija protiv Rijeke na Maksimiru sljedeći vikend.