SREĆA U SVLAČIONICI

Zabio povijesni gol za Hajduk: Jako sam ponosan...

29.07.2016 u 11:28

Presretni su bili igrači Hajduka nakon pobjede od 3:0 nad Oleksandrijom u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige, posebno Ante Erceg i Marko Ćosić jer su zabili prvijence u bijelom dresu

Ante Erceg u igru je ušao u 71. minuti, a 11 minuta kasnije zabio je prvi pogodak u bijelom dresu i povijesni 300. gol Hajduka u europskim natjecanjima.

'Jako sam ponosan što smo pobijedili u ovako zahtjevnoj utakmici. Na početku smo ih malo respektirali, ali kad smo vidjeli da smo puno bolji od njih, onda smo proigrali. Jako sam sretan zbog gola, a još sretniji zbog visoke pobjede. Želim da napunimo stadion u uzvratu i da nas Torcida podrži u što većem broju.'

Nakon postignutog gola Erceg je potrčao u zagrljaj treneru Marijanu Pušniku.

'Potrčao sam prema cijeloj klupi. Strpljenje i rad isplate se, drago mi je što smo pobijedili i priuštili sebi miran uzvrat te mogućnost da s Torcidom proslavimo i da dočekamo, ako Bog da, sljedeće pretkolo. Iako, još ništa nije gotovo. Prije toga čeka nas dvoboj protiv Splita u prvenstvu, to je jedna posebna utakmica za mene. Ali, mi smo Hajduk i učinit ćemo sve da osvojimo nova tri boda jer prvenstvo nam je jako bitno', dodao je za hajduk.hr.

Prvijenac u Hajdukovom dresu postigao je i stoper Marko Ćosić.

'Presretan sam zbog gola, nije bitno tko je zabio, bitno je da smo pobijedili. Od prve smo minute igrali staloženo i mirno, naša igra imala je glavu i rep. Napravljen je velik korak prema play-offu, ali moramo svi biti oprezni. Nogomet je prevrtljiv sport, ne može se ništa znati unaprijed. Moramo igrati pametno u uzvratu i potvrditi prolaz pred prepunim Poljudom. Već u nedjelju čeka nas Split. Znamo ih, pratili smo i pripremit ćemo se 100 posto za tu utakmicu.'