spasitelj 'rossonera'

Zabio je dva gola i zaradio zagrljaje od 'milijun dolara'; Milan slavi hrvatskog reprezentativca

19.01.2020 u 17:40

Ante Rebić dugo je čekao priliku u redovima Milana, a onda je - eksplodirao! Zabio je dva gola, svoje prvijence u dresu 'rossonera', što je važnije zabio je u 93. minuti za pobjedu 3:2 protiv Udinesea i prometnuo se u spasitelja posrnulog velikana

Daleko je još Milan od potpunog spasa i borbe za mjesta koja vode u Europsku ligu ili Ligu prvaka, no nakon infarktne završnice i velike pobjede protiv Udinesea čini se kako su 'rossoneri' napokon na pravom putu.

A na taj ih je put izveo nitko drugi nego do sada osporavani napadač hrvatske reprezentacije Ante Rebić! Trpio je uvrede navijača iako u pravilu nije niti igrao. A i kad bi dobio priliku, bilo je to po par minuta u završnicama već riješenih utakmica... No, moralo je i njemu svanuti, a dogodilo se to danas na San Siru protiv Udinesea.

Zabio je Ante u 48. minuti za 1:1, a onda i u 93. minuti za pobjedu 3:2. Sreća, radost, nevjerojatno veselje nakon toliko muke i čekanja na pravu priliku.

Prvi čestitari? Pa jasno je da ga je među prvima izgrlio veliki Zlatan Ibrahimović, ali i Zvonimir Boban koji je taj koji je insistirao da Rebić ovog ljeta dođe u Milan na posudbu iz Eintrachta.

'Zadovoljan sam, napokon sam dokazao što mogu i najvažnije je da smo upisali nova tri boda. Sada samo tako moramo nastaviti', kazao je odmah nakon utakmice presretni Ante Rebić.

• +5
Serie A, Milan - Udinese Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Dugo je čekao priliku, a nakon ovakve partije mjesto u prvih 11 'rossonera' više mu ne bi smjelo biti upitno.

'Sad imamo trojicu važnih igrača, to su Zlatan Ibrahimović, Simon Kjaer i Asmir Begović. Oni nam mnogo pomažu i dajući nam savjete kako se postavljati na terenu. Mi njihove sugestije provodimo u igri, a rezultate možete vidjeti i sami. Ne želim sada pričati o našim ciljevima do kraja sezone. Moramo ići utakmicu po utakmicu, skupljati bodove i fokusirati se', zaključio je Ante Rebić nakon veličanstvene partije.

Samo neka tako i nastavi, pa će sretan biti i izbornik Zlatko Dalić. Jer ovakav razigrani i efikasni Ante Rebić nam itekako treba na Euru!