UTRKA GOLGETERA

Vugrinec na tri gola od Cvitanovića

09.08.2011 u 08:39

Davor Vugrinec na utakmici između Varaždina i Zadra postigao je svoj 123. gol u prvenstvima Hrvatske i došao na samo tri gola od Igora Cvitanovića, vodećeg strijelca na zbirnoj listi strijelaca u HNL-u

Vugrinec je u igru protiv Zadra ušao u 62. minuti kod rezultata 2:0 za goste, da bi se u 71. minuti upisao u strijelce i probudio nade svoje momčadi u osvajanje barem boda koji do kraja susreta ipak nisu uspjeli dohvatiti.

Ovo je inače 12. prvenstvo Hrvatske u kojem nastupa Davor Vugrinec, dok je ostatak svoje vrlo zapažene karijere proveo u inozemstvu.

Prvi prvenstveni pogodak Davor Vugrinec postigao je u prvenstvu 1992/93, ujedno i jedini u toj natjecateljskoj godini, a najviše, čak 18, postigao je u dresu Zagreba u prvenstvu 2009/10, kada je bio i najbolji strijelac prvenstva.

Vodeći strijelac HNL-a Igor Cvitanović svojih 126 pogodaka postigao je u 10 prvenstava u kojima je nastupao, pri čemu je dva puta bio najbolji strijelac lige: 1995/96. sa 19, a 1996/97. godine sa 20 postignutih golova.