VESELJE U BORDEAUXU

Vrsaljko otkrio što ih je odvelo do pobjede

22.06.2016 u 09:45

Hrvatska je pobjedom 2:1 protiv Španjolske osvojila prvo mjesto u skupini D te si osigurala znatno lakšeg suparnika u osmini finala, nego da je ostala druga ili bila treća

Nakon što je Čačić objavio sastav za dvoboj protiv Španjolske te kada je Morata već u sedmoj minuti zabio za 1:0 Španjolaca, u Bordeauxu je 'smrdjelo' na poraz i sramotu.

No hrvatski su reprezentativci, unatoč tome što je u momčadi bilo petorica igrača iz tzv. druge momčadi, dignuli glavu te već do kraja poluvremena prekrasnim golom Nikole Kalinića stigli do izjednačenja. U nastavku su, pak, dodatno stisnuli gas, u nekoliko navrata stavili De Geu u probleme, a konačni udarac zadali u 88. minuti preko Ivana Perišića

Šime Vrsaljko na ovoj je utakmici dobio priliku od prve minute, a svoj primarni zadatak, zaustavljanje španjolskih napadača, odradio je - za pet. Doduše, ulazak u utakmicu bio je pomalo strašljiv, ali nakon 15 minuta, kada je i momčad reagirala, Šime se okuražio.

'Bila je to teška utakmica. Znali smo da će Španjolci htjeti imati posjed, što su i napravili. U prvom poluvremenu, kada smo primili taj nesretni gol, bili smo na mukama, ali pokazali smo karakter i uspjeli se već u prvom poluvremenu vratiti u utakmicu.'

U drugom dijelu Subašić je obranio penal, koji nije ni trebao biti dosuđen.

'Bila je to prekretnica. Naša srčanost, ginuli smo jedan za drugog... Mislim da smo posve zasluženo stigli do pobjede.'