KAVICA ILI SENDVIČ

[VIDEO] Ovo zaista više nema smisla, mora se pod hitno nešto promijeniti; pogledajte što se događalo na utakmici HT Prve lige

10.04.2022 u 09:36

Na subotnjoj utakmici 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Hrvatskog dragovoljca i Lokomotive (1:1) dogodila se je situacija koja ide u prilog onima koji govore kako VAR ubija emociju u nogometu

Videotehnologija je ušla u nogomet kako bi najvažnija sporedna stvar na svijetu bila pravednija odnosno kako bi se izbjegle velike sudačke pogreške. No VAR ima svojih mana, u HT Prvoj ligi bili smo svjedoci da se krivo koristio ili su njegove odluke bili svejedno pogrešne.

No ono što mnogi najviše zamjeraju VAR-u je sporost kod donošenja odluke, a najnoviji primjer dogodio se na susretu u Kranjčevićevoj kada je Josip Pivarić zabio gol za izjednačenje u 66. minuti, a on je gotovo šest minuta kasnije poništen zbog milimetarskog zaleđa. Da, provjera te situacije je trajala predugo, igrači su se ohladili, mogli su slobodno brzinski popiti kavu ili pojesti sendvič…

Hrvatski dragovoljac - Lokomotiva 1:1 (poništeni gol Josipa Pivarića, 66) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

To čekanje je zaista previše i mora se promijeniti, jer utakmice traju puno dulje od planiranog. Zamislite da se po susretu dogodi više takvih situacija… VAR se mora ubrzati, jer svi pate, od igrača i trenera do navijača na tribinama i televizijskih gledatelja!

Inače, što se tiče same utakmice Hrvatski dragovoljac je do prednosti stigao nakon bizarne situacije, vratar Lokomotive Nevistić se u 24. minuti, dok je pogledom tražio suigrača na kojega će ispucati loptu, poskliznuo i pao, izgubio kontrolu nad loptom, a to je iskoristio napadač domaćih Perić koji se domogao lopte i mirno ju sproveo u praznu mrežu.

Hrvatski dragovoljac - Lokomotiva 1:0 (Karlo Perić, 24) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Pritisak gostiju u nastavku rezultirao je samo jednim golom (osim spomenutim poništenim) i to pred sam kraj dvoboja. Pivarić je izveo slobodni udarac iskosa s desne strane, a u skoku na pet metara od domaćih vratiju najviši je bio Marić koji je uspio spustiti loptu pored odličnog Šubarića koji se tijekom utakmice istaknuo s nekoliko odličnih obrana.

Hrvatski dragovoljac - Lokomotiva 1:1 (Mateo Marić, 82) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal