UTAKMICA U KRANJČEVIĆEVOJ

[VIDEO/FOTO] Slaven Belupo poveo, a onda je u drugom dijelu ušao Marko Dabro te je odveo Lokomotivu do preokreta i petog mjesta u HT Prvoj ligi

04.04.2022 u 20:09

Lokomotiva je u ponedjeljak u zadnjoj utakmici 29. kola HT Prve lige sa 3:1 kod kuće svladala Slaven Belupo i skočila na peto mjesto na ljestvici

Iako je Slaven poveo pogotkom Ante Crnca na kraju prvog poluvremena, Lokomotiva izjednačuje nakon jedanaesterca kojeg je u 48. minuti izveo Dabro. On je u 77. minuti povećao na 2:1, a Aliyu je zaključio pobjedu Lokomotive u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Lokomotiva u prvih desetak minuta ima veći posjed, u 12. minuti lopta dolazi do Pivarića koji iz kaznenog prostora puca preko gola. Četiri minute kasnije puca Marić, ali loptu hvata Sušak

Tek nakon pol sata igre u prvom poluvremenu Slaven dolazi u priliku, Bosec je došao s lijeve strane i pokušao je ubaciti, ali ga blokira Salihu. Minutu prije kraja prvog poluvremena, Brković je pucao s 20-ak metara, ali je lopta otišla preko gola.

• +6
Lokomotiva - Slaven Belupo, 29. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

Na samom kraju poluvremena, Kačavenda se našao sam na 11 metara, ali je preslabo pucao. No, nakon toga u sudačkoj nadoknadi Slaven dolazi u vodstvo, a strijelac je Ante Crnac glavom i to nakon ubacivanja Bogojevića.

Lokomotiva - Slaven Belupo 0:1 (Ante Crnac, 45+1) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Odmah na početku drugog poluvremena, nogometaši Slavena prave prekršaj na Kulenoviću koji je srušen u kaznenom prostoru i sudac dosuđuje kazneni udarac za domaću momčad,s bijele točke je precizan Dabro.

Lokomotiva - Slaven Belupo 1:1 (Marko Dabro, 48-11m) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Pet minuta kasnije Dabro ima priliku, puca s pet metara ali brani vratar Slavena. Lokomotiva nastavlja s pritiskom, prema golu Slavena su pucali dva puta Aliyu, Kačavenda i još jednom Dabro.

Slaven dolazi u priliku u 70. minuti kada je Bosec zapucao prema golu Lokomotive, ali je pogodio stativu.

Dabro zabija i drugi gol za Lokomotivu, najprije u 75. minuti puca glavom preko gola, ali je onda dvije minute kasnije precizan i Lokomotiva vodi 2:1.

Lokomotiva - Slaven Belupo 2:1 (Marko Dabro, 77) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Lokomotiva ne posustaje i u 85. minuti Soldo ima dobru priliku, ali ne uspijeva zabiti, a onda u sudačkoj nadoknadi Aliyu zabija za 3:1 i to nakon što se našao sam pred vratarom Slavena.

Lokomotiva - Slaven Belupo 3:1 (Ibrahim Aliyu, 90+2) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Zahvaljujući ovoj pobjedi Lokomotiva je skočila sa šestog na peto mjesto, dok je Slaven Belupo ostao na sedmom mjestu.

Utakmicu je na stadionu u Kranjčevićevoj pred oko 500 gledatelja sudio Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.