ht prva liga - 13. kolo

[VIDEO/FOTO] Petar Bočkaj eurogolom spasio Osijek poraza protiv desetorice Riječana i osigurao svojem klubu prvo mjesto na tablici

29.11.2020 u 19:05

U derbiju 13. kola HT Prve lige Rijeka i Osijek odigrali su zanimljivu i sadržajnu utakmicu na Rujevici. Domaćini su ogled završili s desetoricom igrača, ali su uspjeli i s igračem manje stići u vodstvo preko Andrijaševića. No, Bjelica je imao svog džokera u Petru Bočkaju koji je eurogolom postavio konačnih 1:1. Osijek je tako, s dvije utakmice više, prvi na tablici s bodom prednosti pred Dinamom

Bila je to čvrsta utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u posljednjih pola sata.

Rijeka je 59. minuti ostala s igračem manje nakon što je Domagoj Pavičić isključen zbog drugog žutog kartona. Međutim, samo pet minuta kasnije domaćin je poveo golom Franka Andrijaševića.

Smolčić je ubacio s velike udaljenosti, obrana Osijeka nije dobro reagirala, Andrijašević je primio loptu i poentirao.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Izjednačio je Petar Bočkaj sjajnim udarcem u 83. minuti. Pogodio je iskosa s desne strane s više od 20 metara.

U nedjelju se trebao igrati i najveći hrvatski derbi, između Dinama i Hajduka, no susret je odgođen jer su 'modri' tražili odgodu zbog europskih obveza.

Osijek sada ima 27 bodova, bod više od Dinama, no aktualni hrvatski prvak ima i dvije utakmice manje.

• +9
Rijeka - Osijek (13. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX