SJAJNA UTAKMICA

[VIDEO/FOTO] Oglasili su se Dinamovi junaci; Drmić je ušao i s dva gola vratio 'modre' u život, a Menalo u sudačkoj nadoknadi zabio za slavlje

16.07.2022 u 08:10

Bila je to prava poslastica za gledatelje, na Maksimiru su u prvoj utakmici 1. kola SuperSport HNL-a između Dinama i Lokomotive vidjeli sve - šokantno vodstvo 'lokosa', sjajni povratak Dinama i gol za pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Što se Dinama tiče, pobjeda je tu, upisana su prva tri boda, a sve ostalo je bilo za zaborav. OK; ne baš sve jer su se u 'modroj' momčadi istaknula dva imena - Josip Drmić i Luka Menalo.

Drmić je ušao u 23. minuti umjesto indisponiranog i izgubljenog Bočkaja. Dinamo je u tim trenucima gubio 2:0, a Drmić je nakon samo dvije minute u igri zabio za 1:2, da bi u 34. minuti utrpao i svoj drugi gol za 2:2.

'Tri boda su nam bila bitna, dobro smo krenuli i imali odličnu šansu. Međutim poslije smo bili neozbiljni, nismo bili koncentrirani, griješili smo i radili pogreške koje je protivnik iskoristio. Oni na to igraju i to čekaju, odmah su nas kaznili. Moram pohvaliti cijelu ekipu, dobro smo reagirali, zadovoljni smo i zasluženo pobijedili', kazao je Drmić nakon utakmice. Kao da ga je motiviralo to što je krenuo s klupe...

'Svaki igrač želi igrati i biti na terenu. Nije ti lijepo kad sjediš na klupi i gledaš. Zato daješ sve od sebe kad dođeš na teren. Svi koji su ušli napravili su odličan posao', iskreno je rekao Drmić koji je prošle sezone u dresu Rijeke bio drugi strijelac HNL-a. Sad je s dva gola kreirao veliki preokret Dinama.

'To je jako važno, taj karakter, ali mi to moramo na drugi način. Moramo biti bolji, ne smijemo dozvoljavati stalno situacije da se stalno vraćamo. Moramo igrati našu igru da ne moramo bez potrebe trošiti dodatnu energiju', razmišlja dvostruki strijelac Dinama koji je sjajno krenuo u novu sezonu:

• +32
NK Dinamo - NK Lokomotiva, 1. kolo SuperSport HNL, 15.7.2022. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic

'Drago mi je jer sam pomogao ekipi, ali svi smo htjeli pobjedu i to nam je svima bilo najvažnije.'

A tu je pobjedu u sudačkoj nadoknadi osigurao Luka Menalo. U igru je ušao u 77. minuti...

'Uvijek mi je teže gledati, kada ste u igri napetiji ste i fokusirani ste na ono što se događa na terenu, a s klupe vam se sve čini drugačije', priznaje Menalo koji je i prije gola imao sjajnu priliku:

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na kanalima MAXSport 1 i MAXSport 2 na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.

NK Dinamo - NK Lokomotiva 3:2 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

'Bila je ta šansa, šut sa strane pa i onaj centaršut koji sam promašio glavom, bio sam jako ljut zbog toga, ali na kraju se sve vratilo. Jako smo sretni, pokazali smo karakter. Nismo mislili da će biti lagano, ali malo su nas iznenadili, zabili su nam brzo tri gola, jedan je VAR opravdano poništio. Na kraju smo se ipak uspjeli vratiti.'

'Lokosi' su i prošle sezone namučili Dinamo...

'Vratilo mi se. Uspio sam zabiti. Jako mi je drago. Mislim da mogu usporedit ovu utakmicu s onom prošle sezone, samo što smo se ovog puta uspjeli vratiti i pobijediti', zaključio je Luka Menalo.